Opera 100/100 w testach ACID3

Opera 100/100 w testach ACID3

przez -
3 594
Opera

Wczoraj świat obiegła sensacyjna wiadomość. Pracownik OperaTeam David Storey poinformował na swoim blogu, że najnowszy build Opery, nie ten nadchodzący, osiągnął w teście ACID3 wynik 100/100.

Jest to ogromne zaskoczenie, z racji tego, iż wszyscy sądzili, że silnik WebKit zdobędzie to miano, jednakże korzystając z WinGogi, używany w implementacji na Windows dokonał tego pierwszy. Niestety, nie zobaczymy tego wyniku w najnowszej odsłonie, z racji tego, że build 9.5 jest kończony i niedługo zostanie wydany.

Zatem jak przedstawia się obecna sytuacja w testach:

 1. Opera z wynikiem 98%
 2. Safari z wynikiem 96%
 3. Firefox 3 beta 4 z wynikiem 71%

Wkrótce jednak na labs.opera.com zostanie udostępniona publiczna beta i będzie można zobaczyć samodzielnie test.

Podobne artykuły

 • Michał Olber

  Pełne zaskoczenie, jak to dzisiaj przeczytałem. Jednakże są pewne obawy, czy aby reszta rzeczy będzie dopracowana w Operze, np wyświetlanie niektórych stron,czy blokowanie reklam.

 • Jeśli chodzi o Firefoksa, to w Nightlych dużo się dzieje, bo licznik skacze to do góry, to na dół.

 • Zizzfizzix

  "silnik WinGogi" – Autora chciałem poinformować, że WinGogi nie jest silnikiem! WinGogi jak piszą developerzy Opery jest tylko platformą testową do niezależnego od żadnej platformy silnika ("WinGogi is the Windows version of our reference builds used for the internal testing of Opera's platform independent Core."). Miałem jeszcze gdzieś cytat lepszy, że WinGogi jest platformą testową do robienia buildów na Win$hit z niezależnego rdzenia (core), ale nie mogę go znaleść teraz :-)

  Prośba do autora o naprawienie błędu, bo wprowadza on w błąd.

  Dzięki