Opera 11.64

Opera 11.64

przez -
6 1060
Opera

Opera Software wydała Opera 11.64 dla systemu Linux, przeglądarki internetowej która posiada wbudowany klient poczty elektroniczne, grup dyskusyjnych, klienta IRC oraz Opera Unite (pozwala na tworzenie nowych usług). Opera posiada minimalistyczny i w pełni konfigurowalny interfejs, ekran szybkiego wybierania stron, umożliwia synchronizację z mobilnymi wersjami Opery, a także Opera Turbo (kompresuje wysyłane dane, co pozwala zaoszczędzić łącze internetowe). Od niedawna dodano także znany z innych przeglądarek system rozszerzeń.

Opera 11.64

W najnowszym wydaniu naprawiono krytyczną lukę, która pozwalała atakującemu na wstrzyknięcie niebezpiecznego kodu w system ofiary. Według firmy były to nieujawnione adresy URL, które powodowały nieprawidłowe alokowanie pamięci dla adresu. Kiedy program próbował zapisać adres, nieprzypisany pamięć mogła zostać nadpisana przez dane atakującego, powodując awarię i uruchomienie kodu.

Naprawiono także błąd powodujący problem z załadowaniem się stron z zabezpieczeniami, jak PayPal, czy eBay. Natomiast inny błąd powodował problemy przy używaniu loadera AMD z Dojo Toolkit.