Mozilla Firefox 23

Opt-in Tracking Protection to jedna z najpotężniejszych funkcji w nowym Firefox Quantum. Ochrona przed śledzeniem została uruchomiona w trybie prywatnego przeglądania już 2 lata temu, jako nowość na rynku. Użytkownicy mogli dzięki niej przeglądać strony bez obawy, że zostaną zalani niechcianymi reklamami. Opcja ta oprócz ochrony prywatności, pozwala użytkownikom szybciej przeglądać witryny w Internecie, gdy strony ładują się bez trackerów. To spowodowało, że do Firefox Quantum została dodana opcja, która zapewnia użytkownikom możliwość włączenia ochrony śledzenia 24/7.

Szybszy i wydajniejszy Firefox dzięki grafice

Aby zapewnić jeszcze lepszą wydajność, Firefox Quantum wprowadza ulepszony silnik, który wykorzystuje dedykowany procesor CPU. Dzięki czemu Firefox Quantum jest jeszcze szybszy, zapewniona jest też większa płynność na stronach internetowych. Wiemy o tym dzięki testowi, który wykonali inżynierowie. Podczas testu szybkość odświeżania Firefoxa poprawiła się o 30 %.
Obecnie trwają pracę nad integracją WebRender z przeglądarką Firefox Quantum, dzięki czemu przeglądarka ma być jeszcze bardziej wydajniejsza.

Nowe funkcje Firefox for Android

Ulepszonie zakładek, zamiast okna dialogowego pojawi się nowy ekran, dzięki niemu będzie można utworzyć, uporządkować i wyświetlić foldery oraz umieścić zakładki w odpowiednich miejscach.
Wsparcie dla zaawansowanych aplikacji internetowych, Firefox dla androida został poprawiony w taki sposób, aby lepiej obsługiwał PWAs. Czyli typ stron, które pojawiają się jako aplikacja mobilna w telefonie. Gdy użytkownik korzysta z systemu Android i natrafi na stronę która jest PWA, zobaczy w pasku adresu przycisk w kształcie domu. Wystarczy, że go naciśnie i na ekranie głównym pojawi się ikona strony. Teraz użytkownik może odwiedzić stronę naciskając jej ikonę.

Firefoxa Quantum można pobrać tutaj.

Brak komentarzy

Odpowiedz