Opublikowano 30 łatek do sterownika Intel DRM pod Linuksa

Opublikowano 30 łatek do sterownika Intel DRM pod Linuksa

przez -
0 341
Intel

Chris Wilson opublikował na liście dyskusyjnej Intela zestaw 30 łątek, które zostaną dodane do drzewa DRM, a potem zintegrowane w jądrze Linux 2.6.40. Część z nich jest bardzo interesująca. Pierwsze 9 przebudowuje kod mode-settings nad którym pracował Eric Anholt. Owy kod ma doprowadzić do zmniejszenia zacofania procesorów graficznych Intela i pomóc w ulepszaniu wsparcia na Linuksa.

Duża część zestawu łatek jest seria buforowania LLC dla Sandy Bridge. Zwiększa to diametralnie wydajność otwartoźródłowych sterowników graficznych we wszystkich dziedzinach. Ma to na celu przybliżenie wsparcia Sandy Bridge na Linuksie, do wydajności na Windows.

Reszta łatek oferuje do RC6 poprawek dla Ironlake, parametr modułu dla Sandy Bridge, mniejsza przebudowa kodu, poprawiono pipelined fence i zliczanie buforowania GT FIFO. Ostatnia cecha ma pomóc w zwiększeniu wydajności dla sterownika Intel X.Org DDX (2D), lecz praca może zostać zastąpiona przez odpowiednie poprawki GT odczytu / zapisu.

Brakuje natomiast poprawek wsparcia akceleracji wideo G45 VA-API albo wstępnego wsparcia sprzętowego dla “Ivy Bridge”. Planowane jest jednakże, iż pierwsze wzmianki pojawią się z jądrem Linux 2.6.40. Pozostaje na razie czekać wszystkim posiadaczom sprzętu z Ivy Bridge, ponieważ Intel nie wyda wcześniej nic, aniżeli przed końcem tego roku.