Oracle Java 8 z wyrażeniami lambda i nowym silnikiem JavaScript

Oracle Java 8 z wyrażeniami lambda i nowym silnikiem JavaScript

przez -
14 2254
java logo

Firma Oracle ogłosiła wydanie oprogramowania Java 8. Dodano wyrażenia lambda, które pozwalają na przekazywanie funkcji, jako argumentu lub kodu, jako danych. Pojawiły się także referencje metod, strumienie (pakiet java.util.stream), Compact Profiles, oraz metody rozszerzeń. Zaktualizowano dokumentację JavaFX. Zaimplementowano nowy silnik JavaScriptu, o nazwie Nashorn. Dodano Java Mission Control 5.3. Zwiększono bezpieczeństwo, poprzez włączenie protokołu TLS 1.2 po stronie klienta, dodaniem nowych mechanizmów zarządzania kluczami oraz zaktualizowaniem Java Cryptography Architecture.

14 Komentarze

  • Frajerzy od Javy zarżnęli już zupełnie wielordzeniowe CPU, więc teraz szukają jak tu zacząć używać GPU, aby po paru latach zarżnąć i najsilniejsze karty graficzne? Czas się powiesić, na prawdę.

  • Frajerzy? Zrobisz to lepiej?
   Zarżnęli? To znaczy? Z tego co wiem JVM efektywnie zarządza współbieżnością.

  • Korzystanie z GPU ma być dopiero w 2015, ale jak to już często bywało może być później.

 1. Java jest martwa.
  Tak samo jak dotnet, który implementując wszystkie wady Javy nie ma nawet jej jedynej zalety w postaci przenośności.

  • Powiedz to ogromnej ilości przedsiębiorstw (w tym korporacji) które używają Jave i C#. Ba, nawet ogrom bankomatów ma oprogramowanie napisane w Javie…

  • Nie ma sensu z nim dyskutować, bo nie ma pojęcia o tym co się dzieje w biznesie i swoje myślenie życzeniowe bierze za fakty.

   Wie ktoś czy Oracle będzie utrzymywał linię 7? Ponieważ z tego co się orientuję to wersja 8 nie działa na systemach ms przed vistą

  • Jakieś alternatywy na horyzoncie? Bo jakoś nie widzę niczego, co mogłoby z powodzeniem zastąpić Javę.

Odpowiedz