Oracle Linux 6.7 z wieloma nowościami

Oracle Linux 6.7 z wieloma nowościami

przez -
4 2271
Oracle Linux

Oracle ogłosiło wydanie systemu Oracle Linux 6.7, który został oparty na źródłach dystrybucji Red Hat Enterprise Linux 6.7. Standardowo znajdziemy w nim najnowsze pakiety Unbreakable Enterprise Kernel: kernel-uek-3.8.13-68.3.4.el6uek (amd64) i kernel-uek-2.6.39-400.250.7.el6uek (i386), a także jądro kompatybilne z RHEL kernel-2.6.32-573.el6. Prócz tego znadziemy również Open Security Content Automation Protocol (OpenSCAP), włącznie z narzędziem oscap dla zwiększenia zgodności i audytu bezpieczeństwa. Osoby posiadające subskrypcję Oracle Linux Premier Support będą mogły skorzystać z Równoważenia obciążenia (Load Balancing), Wysokiej Dostępności z Keepalived i HAProxy.

Udoskonalono obsługę dysków SSSD dla Active Directory, w tym:

  • Dynamiczne aktualizacje DNS
  • Wyszukiwanie po nazwie NetBIOS grupy i użytkownika
  • Rozpoznawanie stron po kontrolerach domeny
  • Rozwiązywanie nazw użytkowników i grupy, w tym uwierzytelnianie użytkownika dla zaufanej domeny w modelu Single-Forest Models

Zaktualizowano także pakiety hyper-daemons, które zawierają hypervfcopyd, hypervkvpd, hypervvssd.

Podobne artykuły

4 Komentarze

    • Najwyraźniej nie skoro nie ma tu różnicy między SSD oraz SSSD. Ale to bardziej news niż artykuł więc clue to po prostu – jest nowy Oracle Linux – reszta się nie liczy ;-)

    • Albo ktoś źle odczytał albo nie wie czym jest sssd i wziął to za literówkę. Tak czy inaczej, trochę niezręcznie jest czytać takie głupoty na osworld.

Odpowiedz