Oracle namawia użytkowników CentOSa do migracji na Oracle Linux

4
2674
Oracle
Oracle

Oracle uruchomiło na swojej stronie akcję marketingową, w której namawia użytkowników CentOSa do migracji na Oracle Linux. Już pierwsze zdanie zdaje się przeczyć netykiecie, a całości dopełnia specjalnie przygotowany skrypt, który dodaje różne zmiany w systemie. Powoduje on, że wszystkie aktualizacje i pakiety będą pochodziły z repozytoriów Oracle Linux. Co tym samym zmieni instalacje CentOS i Scientific Linux w Oracle Linux.

Kontrowersji dodaje jeszcze zamieszczony wykres, na którym Oracle sugeruje, ze deweloperzy CentOSa coraz rzadziej wydają poprawki bezpieczeństwa dla jądra, w porównaniu do tych z Oracle. Warto tutaj wspomnieć, że wszystkie trzy systemy opierają się na kodzie źródłowym Red Hat Enterprise Linux, jednakże każda z tych dystrybucji wprowadza własne poprawki i zmiany samodzielnie.

Oracle namawia użytkowników CentOSa do migracji na Oracle Linux - wykres opóźnienia dodawania poprawek bezpieczeństwa

Jeden z bloggerów zrobił analizę aktualizacji jądra w 2012 roku. Według danych z tabeli CentOS był zazwyczaj od 3 do 6 dni szybszy w dodawaniu poprawek, aniżeli Oracle Linux.

ŹRÓDŁOh-online.com
Poprzedni artykułRaspberry Pi – FishPi, Pi Cobbler, w kosmosie, na niebie, i jako robot
Następny artykułX.Org Foundation – przyznano status 501(c)3
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

4 KOMENTARZE

  1. Ostatnio faktycznie Oracle wydało wersje 6.3 szybciej niż pojawił się CentOS 6.3 ale jak wziąć pod uwagę ogół działań tej firmy dla Linuksa i open source to naprawdę trudno sięgnąć po jakiś produkt od nich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj