OSWorld.pl migruje na nowy styl

OSWorld.pl migruje na nowy styl

przez -
47 9340
OSWorld - logo kwadratowe

Rozwijamy się prężnie z każdym tygodniem. Widzimy, jak chętnie nas odwiedzacie i jak się wszystko zmieniło przez ostatnie 5 lat. Aby ułatwić Wam korzystanie z Naszego portalu, postanowiliśmy przebudować styl OSWorld.pl. W związku z tym, informujemy, że w sobotę 21 marca, w godzinach 8 – 15 portal i forum będą niedostępne. Prosimy Was o cierpliwość. Wszelkie informacje odnośnie zmian będą na bieżąco publikowane w naszych serwisach społecznościowych: Facebook, Twitter i Google+.

OSWorld.pl - migracja

47 Komentarze

  • No i jeszcze testy na różnych platformach. Wbrew pozorom jest to czasochłonny proces.

   Dobrze słyszeć, że odświeżacie szatę. Merytorycznie też jest OK, chociaż zdarzają się niekiedy drobne potkniecia. Ale kto ich nie popełnia?

  • Tak, masz świętą rację. Dzięki temu po wydaniu nowej systemu / czy oprogramowania programiści nie muszą głowić się nad eliminowaniem błędów i wdrażaniu poprawek tylko pracują od razu nad nową wersją ;-)

  • To nie tylko podmiania plików, ale zmiana w strukturach baz danych, poprawienie obrazków oraz ich konwersja i skalowanie pod różne urządzenia (to trwa strasznie długo).

   Musimy uruchomić też skrypty, które automatycznie poprawią strukturę serwisu, poprawią tagi, kategorie i tak dalej.

   Sporo tych operacji wymaga czasu.

 1. A czy zmiana dotyczyła będzie również poziomu moderacji komentarzy? Zamierzacie wycinać mniej czy więcej (podobno zdrowej) krytyki? ;P

 2. To dużo obrazków jak dla mnie. Przy przesuwaniu w dół znika górny panel, a pojawia się przy przesuwaniu w górę. To trochę dziwne :/

  • Typowe i responsywne dzięki czemu jest więcej miejsca na newsa i menu tego nie kryje. Mi się podoba :)

 3. Po pierwsze, teraz jest tu trochę za dużo „powietrza” czyli miejsca pomiędzy kafelkami, opisami, linijkami tekstu, a spełniające czysto informacyjną funkcję ilustracje są bardzo duże (w takich przypadkach jak ten artykuł większe niż tekst). To sprawia nieładne wrażenie mówiące „Mamy mało contentu więc rozpychamy to na jak największej przestrzeni” podczas, gdy strona ma zawartości bardzo dużo… chyba, że skasowaliście, byłoby szkoda.
  Warto kosztem tej „pianki” rozbudować historię, czyli pierwsze na co użytkownik zerka by być „na czasie” – bo co to jest 5 artykułów? W niektórych momentach to się tu tyle przed południem pojawia!

  • W rzeczy samej. Jak ktoś wchodzi kilka razy dziennie, to spoko. Ale jak wejdzie się raz na 2-3 dni… i szukaj historii, przeklikuj się. Co to za moda na utrudnianie i rozmywanie tekstu tonami pikczerów? ble.

  • Jest jeszcze jedna rzecz, którą zauważyłem później: Otóż klikam strzałkę, która ma mi pokazać kolejne newsy, czekam 4 sekundy pustki na panelu, pokazuje mi się „kręciek”, czekam kolejne 4 sekundy, pokazuje mi się druga strona newsów.
   Co tu się tak ładuje, panel czy kręciek? Z jednej strony projektanci, mówiąc kolokwialnie, „robią k..ę z ergonomii” wycierając sobie twarze systemami mobilnymi by później rzucać czymś takim w użytkownika. Także systemów mobilnych gdzie każdy kB się liczy.

  • Mam takie same odczucia. Strona była fajna i prosta, teraz jest skomplikowana i ciężka do ogarnięcia. :/

  • Kwestia przyzwyczajenia i poprawienia kilku elementów. Takie same
   komentarze były kiedy serwis migrował z bardzo starego stylu na ten poprzedni. Jak dla mnie zmiana jest fajna bo są lepszej jakości zdjęcia np serwerownii i wygląda to lepiej na ekranach full hd niż na poprzednim stylu gdzie wsio było małe i wąskie.

 4. Miejscom, które zdecydowały się na styl jak ten nowy, przestałem zaglądać. Kawałek tekstu, dużo zbędnych obrazków, trochę przewijania i przeklinania, żeby dostać się do komentarzy… Typowa moda na leniwe blogi. Napisać 3 zdania i żeby strona nie wydawała się pusta, napchamy obrazków i innych syfów. Dobrze, że książki nie idą w tym kierunku, ponieważ ja chcę przeczytać dobry tekst, a nie rwać kartki kiedy skończą się bezsensowne obrazki, które tylko rozpraszają.

  Ta strona jest tak dobra, że tekst nie rzuca się w oczy, tylko obrazki. Syfy na pierwszym planie? Ludzie wracają do obrazkowych elementarzy, ponieważ nie potrafią już czytać?

 5. Tak w ogóle to gdzie się podziało forum ? Nie było ono wcześniej popularne, ale zawsze można było jakąś dyskusję założyć. Źle się dzieje. Na czytelni Ubuntu pustki, PG już nie ma, forum z OsWorlda znika ?

  • W sumie to rozumiem te obawy. Może i ja sam co nieco porozmawiam w tej sprawie z Olbim ;)
   Dziękuję za trafną uwagę :)

  • Coś zróbcie z tym forum bo same boty tam piszą. Dobrze jakbyście dopasowali forum do nowego wyglądu i jeszcze zmniejszyłbym ilość działów. Przy takiej małej aktywności myślę, że nie jest potrzebnych tak dużo.

 6. Podoba mi się nowy styl – OSWorld wygląda teraz niczym profesjonalny, kompleksowy portal :-)

  Co prawda poprzednia wersja nie było zła, jednak narzucane trendy są bezlitosne, więc nie wyglądał też na witrynę A.D 2015. Jednak i tak przyjemnie się czytało :-)

  Poprzedni styl cechował się prostotą – jeśli ktoś nie odwiedzał serwisu codziennie, to nadal po paru dniach można się było połapać, gdyż wszystko było na jednej liście od góry do dołu (ewentualnie wpadło do starszych wpisów, wtedy klik na poprzednią stronę). Teraz już tak łatwo nie będzie, lecz hej – wszystko jest za to pogrupowane w kategorie, więc czytam te, które chcę :-)

  Gratuluję zmiany stylu, naprawdę serwis nabrał teraz optycznie jeszcze większego profesjonalizmu. Przyznam, że na taką zmianę czekałem :-)

 7. Napiszę teraz z punktu widzenia redaktora. Otóż dzięki nowemu stylowi możemy lepiej promować różne wydarzenia, które są organizowane w Polsce. Działa Eventy posiada bardzo ładnie uporządkowane informacje o konferencjach, którym patronujemy i nie trzeba przeszukiwać serwisu.

  To samo ty czy się działu Gry, który powoli ale rozkręca się. Nasz redaktor Robert Wolniak wyszukuje dla Was najciekawsze nowości i szybko dodaje na portal.

  Także dla mnie nowy wygląd jest bardzo wygodny i pozwoli jeszcze lepiej dostarczać Wam – czytelnikom treści :-)

  • Napiszę teraz z punktu widzenia czytelnika. Czytelnika, który Waszą stronę przegląda często za pomocą telefonu. Nowy styl potroił czas ładowania się strony głównej, zamiast 5 sekund czekam 15. To spora różnica. Nowy styl zdecydowanie bardziej zamula przeglądarkę telefonową, jest trudniej się po widoku mobilnym poruszać. Szkoda, że mobilna wersja strony nie mogła zostać ta stara…

  • Nie tylko mobilne. Przycięło mi również stacjonarnego, ale to nie jest sprzęt na najnowsze open source, takie tam Core i7 4×3.6GHz+HT, 16GB RAM, niestety karta grafiki tylko Intelowska, pewnie to dlatego procesorowi mogło się nie wyrabiać :)

 8. 24.03.2015 – Kolejny test cierpliwości Nadwornego Trolla :)
  Albo już mechanika strony się posypała, albo uruchomiono nową funkcję dla autorów: „Autorze, za SMS na numer 7xxx Twój artykuł pozostanie dłużej na pierwszej stronie!”.
  Artykuły, które wczoraj były na stronie drugiej w „Najnowszych”, teraz są na pierwszej.

 9. Strona glowna osobiscie mnie odstrasza (moze dlatego, ze brakuje jakiejs przejrzystej kolejnosci w tych „kafelkach”, moze dodac numerki newsow po rogach, ale dziekuje za link „najnowsze” ktory leci do ulubionych :)

  ps dlaczego nie ma dokladniejszego czasu publikacji newsa?

Odpowiedz