Terraria

Testowa wersja dwuwymiarowej gry sandboxowej Terraria dostępna jest już teraz dla posiadaczy systemów OS X oraz Linux. Niestety na chwilę obecną możliwość testowania portu dostępna jest tylko dla posiadaczy tytułu na platformie Steam. Jak w przypadku każdej wersji testowej, osoby zainteresowane muszą kliknąć na Terrarię prawym przyciskiem myszy, wejść we Właściwości, przejść do zakładki BETA i z rozwijanej listy wybrać opcję mac-and-linux-open-beta. Według wstępnych informacji ze strony społeczności problemy z uruchomieniem gry mogą mieć głównie posiadacze grafiki Intela, lecz błąd ten powinien być niebawem naprawiony. Terraria pozwoli graczom wcielić się w postać ludzika, któremu przyjdzie budować i eksplorować w dwuwymiarowym świecie pełnym bogactw, kolorów i potworów.

Terraria dostępna jest już teraz do kupienia na platformie Steam oraz gog.com.

8 Komentarze

  • No w sumie to ~2.5 ale nie dało się grać i zaraz wyłączyłem więc może do trzech by dobiło :D
   Co prawda jestem posiadaczem grafiki Intela ( „problemy z uruchomieniem gry mogą mieć głównie posiadacze grafiki Intela, lecz błąd ten powinien być niebawem naprawiony” ) no ale czy taki wyciek pamięci ma z tym coś wspólnego?

  • Sama gra nie ale jej wersja na Linuksa ;)
   Żeby nie być gołosłownym zrobiłem screena
   Dokupienie większej ilości RAMu oczywiście nie wystarczy bo gra tnie się nawet na menu głównym :D

   Pozostaje mieć nadzieję, że naprawią to do czasu wyjścia z Bety.

  • Mój sprzęt: Xeon E3-1230-v3, GTX770 2GiB, 24 GiB RAM, Kubuntu 64-bit na kernelu Netext’73. Gra na dzień dobry zżera 1,3GiB, po rozpoczęciu gry 2,5GiB. Chodzi płynnie 60 FPS, CPU 10%, GPU 25%. Czyżby Mono było aż tak złe? Surgeon mi żre tylko 400MiB, podobnie inne gry na Unity.

  • Naprawiają, po najnowszym update gra dalej zjada góry RAMu ale przynajmniej działa z normalną szybkością :)

 1. Więc to to ta 175 gra… 176 grą był KOTOR2, ale zastanawiałem się co się dodało że skoczyło do 175. Oglądałem niedawno na SteamDB, to faktycznie coś tam się ruszało w stronę Linuksa.
  Obserwuję jeszcze DiRT Showdown, bo też coś kombinują. Jak działa, zaraz zobaczę na moim Demonie :)

Odpowiedz