ownCloud 9 z udoskonaloną współpracą i skalowalnością

ownCloud 9 z udoskonaloną współpracą i skalowalnością

przez -
0 1662
ownCloud

Ogłoszono wydanie ownCloud Server 9.0, które jest aplikacją webową, pozwalającą stworzyć osobistą “chmurę” z dostępem do plików (dokumentów tekstowych, wideo, muzyki i zdjęć), kontaktów i kalendarzy z każdego miejsca za pośrednictwem internetu. W łatwy sposób można ją zainstalować na własnym komputerze, serwerze czy na praktycznie każdym hostingu posiadającym Apache2, nginx i lighttpd, PHP5 oraz bazę MySQL lub SQLite.

Sporo pracy włożono we współprace z innymi użytkownikami. Pojawiła się możliwość komentowania i oznaczania tagami wszystkich plików. Prócz tego zaimplementowano nowe funkcje do powiadomień o wprowadzonych zmianach. Użytkownicy zyskali w końcu powiadomienia, w tym: informacje o zmianach w plikach, wpisach w kalendarzu i wiele innych.

ownCloud 9 otrzymał możliwość generowania odnośników, z zabezpieczeniem strony hasłem. Zwiększono także skalowalność samej usługi, dzięki współpracy z CERN i wieloma innych użytkownikami usług. Dodano automatyczne uzupełnianie nazwy użytkownika na tym samym i innym serwerze. Pojawiła się lista zaufanych użytkowników dla administratorów.

Brak komentarzy

Odpowiedz