ownCloud Server 9.1 z nowymi sposobami uwierzytelniania sesji

ownCloud Server 9.1 z nowymi sposobami uwierzytelniania sesji

przez -
0 1175
ownCloud

Ogłoszono wydanie ownCloud Server 9.1, które jest aplikacją webową, pozwalającą stworzyć osobistą “chmurę” z dostępem do plików (dokumentów tekstowych, wideo, muzyki i zdjęć), kontaktów i kalendarzy z każdego miejsca za pośrednictwem internetu. W łatwy sposób można ją zainstalować na własnym komputerze, serwerze czy na praktycznie każdym hostingu posiadającym Apache2, nginx i lighttpd, PHP5 oraz bazę MySQL lub SQLite.

Dodano modułowy mechanizm uwierzytelniania oraz tokenowy model uwierzytelniania sesji. Można od teraz także wyświetlić listę podłączonych urządzeń w widoku głównym i usunąć sesje, jeżeli jest to potrzebne. Warto wspomnieć o unikalnych tokenach dla urządzeń. Prócz tego pojawiły się jednorazowe czasowe hasła do wykorzystania, np. przy pomocy Google Authenticator.

Dzięki współpracy z Collabora Online udało się dodać obsługę edycji następujących formatów plików: DOC, DOCX, PPT, PPTX, XLS, XLSX i ODF.

Udoskonalono skalowalność ownCloud. Udało się tego dokonać dzięki ścisłej współpracy z CERN i Sciebo. Prócz tego aplikacja wykorzystuje od teraz backend w postaci multi-bucket object storage.

Zaktualizowano takie aplikacje, jak Kontakty, Kalendarz i ownCloud Mail.

Brak komentarzy

Odpowiedz