Painkiller Hell and Damnation zadebiutuje na Linuksie

Painkiller Hell and Damnation zadebiutuje na Linuksie

przez -
4 1032
Painkiller Hell and Damnation

Nordic Games ogłosiło wydanie Painkiller Hell & Damnation na Linuksa, gry będącej remakem pierwszej odsłony Painkiller. Painkiller Hell & Damnation to dynamiczna strzelanka, gdzie wcielamy się w postać Daniela Garnera walczącego z hordami demonów, aby odkupić swoje winy i trafić w zaświaty do żony. Do dyspozycji otrzymujemy pokaźną ilość broni, w tym podstawową broń w tego typu grach czyli strzelbę. Ponadto w grę możemy zagrać w trybie multiplayer.

Gra oparta jest o silnik graficzny Unreal Engine 3, który miał nigdy nie zostać wydany na Linuksa, po tym jak w 2010 roku zaprzestano prac nad nim. Wszystko zmieniło się w 2012 roku, gdy na Linuksa zadebiutowała pierwsza gra oparta o ten silnik graficzny – Dungeon Defenders.

Painkiller Hell & Damnation na Linuksa ma zostać wydany w kwietniu lub maju tego roku, gra będzie dostępna na platformie Steam.

4 Komentarze

 1. Hell yeah!!!
  Kto nie grał w Painkillera – niech żałuje. Polecam jako bardzo dobry środek na rozładowanie napięcia!

  • Oryginał z 2004 roku był naprawdę niezły[1]. Ładne lokacje i potwory, kołkownica zaprzęgająca Havoka do roboty i autorski silnik Pain. Potem, po sprzedaży praw do marki Czechom, było tylko gorzej. Na końcu wręcz tragicznie.

   H&D to prawie to samo co oryginał, tylko z odrobinę poprawioną grafiką, odrobinę popsutą fizyką i niestety wyciętą znaczną częścią zawartości. A, no i dodali coop, niestety tylko na dwie osoby w kampanii (kontrast: 16 w Serious Samie), osiem w surwiwalu.

   [1] Gdybym nie znał Dooma 1 i 2 i Serious Samów, to powiedziałbym nawet, że świetny;)

Odpowiedz