Pash – PowerShell na wolności

Pash – PowerShell na wolności

przez -
6 1005
Konsola

Pash – otwarta implementacja powłoki PowerShell. Akronim tej nazwy to zbitek kilku słów: Pash = PoSH (PowerShell) + Bash (one of the Unix shells).

Ma on być przenośny na różne platformy systemowe, a jednocześnie w miarę bezproblemowo uruchamiać istniejące skrypty PowerShella. Ma być też możliwość używania Pasha przez inne aplikacje. Pash jest napisany w .Net 2.0 i można go skompilować za pomocą Visual Studio 2008 oraz Mono. Po kompilacji te same binaria można uruchamiać na Linuksie, Mac OS X, Windows i innych systemach. Do wyjątków należą Windows CE i Windows Mobile gdyż wymagają one kompilacji dla .NET Compact Framework. Obecnie zdefiniowane jest ok. 50% publicznych klas PowerShella oraz zaimplementowano 40% jego funkcjonalności.

Źródło: dobreprogramy.pl.

Podobne artykuły

6 Komentarze

  1. @Livio

    Proszę o dokładniejsze czytanie posta. Jest napisany w .NET oraz Mono, ale jeżeli jest przenośny na Linuksa to tylko chwalić twórców aplikacji.

  2. Kamilu, kto co woli. Jednak basha nie napisano jeszcze pod Windows i oby tak nigdy się nie stało. Tego typu programy mają szansę zaistnieć na tych systemach, gdzie ludzie nie poznali jeszcze basha, o którym wspomniałeś :]

Odpowiedz