pcDuino jest platformą mini PC, na której można zainstalować Ubuntu i Androida ICS. Ponadto posiada interfejs sprzętowy kompatybilny z Arduino dzięki czemu możemy również programować na nim Arduino. Dzięki pcDuino można się nauczyć języka Python, C i wiele więcej ciekawych rzeczy.

2 Komentarze

  1. Co do części Arduino – to można wykonywać i kompilować na nim kod dla Arduino (bez wysyłania gdzieś), choć bez GUI (tak przynajmniej mówią). Można też na USB podłączyć zwykłe Arduino i je prze IDE normalnie programować.

    Lubuntu jest domyślnie instalowane w pamięci NAND. Pobiera więcej prądu niż Raspberry (więcej amper na zasilaczu potrzebne).

    • jak dla mnie najlepsze polaczenie dwóch swiatów… masz arduino do powaznego I/O i troche mocy obiliczeniowej w zapasie do innych rzeczy…. sam sensowny shield ethernetowy do arduino to 50 PLN a wifi to ponad 100 PLN… tu za 260 macie arduino + ethernet + mozliwosc podlaczenia wifi + karty sd + sensowny system i mozliwosc podpiecia klawiatury, myszy i uzycie od biedy jak malo wydajnego kompa z linuxem albo dongla androidowego

Odpowiedz