PeaZip 3.6.1

PeaZip 3.6.1

przez -
2 273
PeaZip

Wydana została kolejna wersja PeaZip – rozbudowanego programu do kompresji danych i zarządzania archiwami. Program obsługuje większość współczesnych formatów oraz posiada swój format natywny – *.PEA. Jego zaletą jest niezależność od platformy sprzętowej (można używać programu na pamięci przenośnej), duża elastyczność w działaniu, jak i bezpieczeństwo naszych danych, dzięki wbudowanym algorytmom kryptograficznym. Potrafi również naprawiać archiwa, jak i posiada wersję na 32 i 64 bitowe systemy operacyjne. Jest wydawany na licencji LGPL v3.

PeaZip 3.6.1 ulepsza nawigację plików, przeglądarka może od teraz zmieniać nazwy wielu plików na raz, funkcja sortowania trzyma w pamięci listę poprzednio posortowanych kolumn, a środkowy przycisk myszy może być używany do przechodzenia na poziom wyżej. Zaktualizowano tłumaczenia językowe oraz wspieranych jest 129 rozszerzeń plików.

Więcej zmian na peazip.org.

  • Hwiparam

    PeaZip ma problemy z wypakowywaniem niektórych archiwów. Dla przykładu: http://gnome-look.org/content/show.php/RaveH20+4+… – Niech ktoś pobierze sobie pakiet ikon z tej strony i wypakuje PeaZipem. Ikony po zainstalowaniu nie będą działać poprawnie. Wypakowując ten sam plik w trybie tekstowym (tar), problem ten nie występuje. Mam wersję 3.6, podobne problemy występowały również w poprzednich wersjach.

  • Jak dla mnie główną zaletą tego programu jest wieloplatformowość. Najlepszym jak dla mnie – prostym i funkcjonalnym – jest 7zip. Niestety GUI jest dostępne tylko dla Windowsa, a programy takie jak Q7Z wg mnie nie są już takie fajne.