PeaZip 3.7

PeaZip 3.7

przez -
0 256
PeaZip

Wydana została kolejna wersja PeaZip – rozbudowanego programu do kompresji danych i zarządzania archiwami. Program obsługuje większość współczesnych formatów oraz posiada swój format natywny – *.PEA. Jego zaletą jest niezależność od platformy sprzętowej (można używać programu na pamięci przenośnej), duża elastyczność w działaniu, jak i bezpieczeństwo naszych danych, dzięki wbudowanym algorytmom kryptograficznym. Potrafi również naprawiać archiwa, jak i posiada wersję na 32 i 64 bitowe systemy operacyjne. Jest wydawany na licencji LGPL v3.

Ulepszono nawigację w wielu miejscach: uproszczono pasek adresu, a samo pole adresu jest teraz dostępne, jako breadcrumb (lub jako zwykły string). Można przełączać tryby paska nawigacji, ulepszono menedżera trybu ikon, a podpowiedzi dotyczące szczegółów plików są wyświetlane w menedżerze plików.

Nowy kompilator poprawia ogromnie wydajność przeglądarki plików podczas przeszukiwania ścieżek zawierających wiele plików.

Podczas tworzenia archiwów, zawierających wiele plików lub katalogów, archiwum nazywane jest, jak katalog główny, z wyjątkiem zaznaczonej opcji „Dodaj do osobnych archiwów”.

Aplikacja jest od teraz podłączona do tracker Google Code w podmenu pomocy, w celu usprawnienia składania przez użytkowników raportów o błędach i problemach.

PeaZip Search, zasilany silnikiem Google Custom Search, oferujący wyszukiwanie ogólne i tematyczne dla konkretnego obszaru zainteresowań (pliki, obrazki, wideo, baza wiedzy, itp), jest od teraz podłączony w Menu Aplikacji, w celu zaoferowania podręcznego narzędzia do zbierania informacji o nieznanych plikach, wyszukiwania wiarygodnych źródeł niepełnych lub uszkodzonych plików pobierania i wiele innych.

Backend PeaZip został zaktualizowany do wersji 0.35, p7zip zaktualizowano do wersji 9.20 na Linuksie, natomiast wersje dla Windows i Linux posiadają od teraz to samo stabilne wydanie 7zip. Wspieranych jest aktualnie 129 rozszerzeń oraz 27 języków.

Więcej zmian na peazip.org.

Brak komentarzy

Odpowiedz