PeaZip 4.0

PeaZip 4.0

przez -
0 302
PeaZip

Wydana została kolejna wersja PeaZip – rozbudowanego programu do kompresji danych i zarządzania archiwami. Program obsługuje większość współczesnych formatów oraz posiada swój format natywny – *.PEA. Jego zaletą jest niezależność od platformy sprzętowej (można używać programu na pamięci przenośnej), duża elastyczność w działaniu, jak i bezpieczeństwo naszych danych, dzięki wbudowanym algorytmom kryptograficznym. Potrafi również naprawiać archiwa, jak i posiada wersję na 32 i 64 bitowe systemy operacyjne. Jest wydawany na licencji LGPL v3.

Najnowsza wersja dodaje wielowątkowe wizualizacje podglądu miniatur plików, nie zapisujący przy tym żadnych plików cache na dysku. Miniaturki są rozmiarów 16 – 256 pikseli, w zależności od trybu przeglądaniu i zadanego rozmiaru.

Interfejs użytkownika doczekał się wielu usprawnień od czasu poprzedniej wersji. Zwiększono użyteczność w postaci wygodnego paska adresu, historii wyszukiwania, kontekstowego menu przeciągnij i upuść. Zrobiono integrację przeglądarki za pomocą skrótów: np. Ctrl + E – wypakuj do … , Ctrl + Shift + E wypakuj na pulpit, Ctrl +1 .. 8 wypakuj do zakładek katalogów. Pojawiło się również menu kontekstowe paska narzędzi w celu bardziej zaawansowanej kompresji i rozpakowywania.

Przeprojektowano wszystkie ikony, paski i przeglądarki interfejsu, w celu minimalistycznego i w pełni konfigurowalnego interfejsu.

PeaLauncher może przejść w specjalny tryb minimalistyczny, co ułatwia podstawowe czynności. Backend Pae zaktualizowano do wersji 0.38.