PeaZip 4.1

PeaZip 4.1

przez -
0 279
PeaZip

Wydana została kolejna wersja PeaZip – rozbudowanego programu do kompresji danych i zarządzania archiwami. Program obsługuje większość współczesnych formatów oraz posiada swój format natywny – *.PEA. Jego zaletą jest niezależność od platformy sprzętowej (można używać programu na pamięci przenośnej), duża elastyczność w działaniu, jak i bezpieczeństwo naszych danych, dzięki wbudowanym algorytmom kryptograficznym. Potrafi również naprawiać archiwa, jak i posiada wersję na 32 i 64 bitowe systemy operacyjne. Jest wydawany na licencji LGPL v3.

W najnowszej wersji ulepszono szybkość i responsywność całej aplikacji, kładąc nacisk na obsługę dużej ilości plików za jednym razem przez menedżer archiwizowania. Dodano łatwiejsze wyszukiwanie i zmienianie nazw, lepszą integrację z UAC, ulepszony pasek adresu i przeprojektowano skróty klawiaturowe. Program potrafi od teraz przetwarzać więcej informacji, podczas pracy.

Paczki instalatora zostały zoptymalizowane pod względem wielkości, oferując tylko najpotrzebniejsze pakiety, natomiast wszystkie pliki pomocy PDF są do pobrania z oficjalnej strony.

Menedżer plików wzbogacił się o funkcję wyszukiwania zdublowanych plików oraz obliczania CRC/hash, używając szerokiej gamy algorytmów, operując na wybranych plikach, na plikach wyświetlanych tylko w aktualnym katalogu
lub na filtrze wyszukiwania.

Zaktualizowano backend Pae do wersji 0.39.