PeaZip 4.5

PeaZip 4.5

przez -
0 285
PeaZip

Wydano PeaZip 4.5 – rozbudowany program do kompresji danych i zarządzania archiwami. PeaZip obsługuje większość współczesnych formatów oraz posiada swój format natywny – *.PEA. Jego zaletą jest niezależność od platformy sprzętowej (można używać programu na pamięci przenośnej), duża elastyczność w działaniu, jak i bezpieczeństwo naszych danych, dzięki wbudowanym algorytmom kryptograficznym. Potrafi również naprawiać archiwa, jak i posiada wersję na 32 i 64 bitowe systemy operacyjne. Jest wydawany na licencji LGPL v3.

W najnowszej wersji zreorganizowano menadżer plików i archiwów, udoskonalono korzystanie i obszar nawigacji. Ostatnia zmiana to całkowicie nowy kontekst menu, podzielony na 3 przestrzenie robocze: archiwizowanie, nawigacja, zarządzanie plikami.

Pojawiła się możliwość zapisu aktywnie wykonywanego zadania, jako skryptu batch i zrobienia z kilku z nich kolekcji. Dodano także pracę na podzielonych plikach, wyświetlanie właściwości katalogu lub pliku, sprawdzanie aktualizacji i dokowanie aplikacji w rogach ekranu (Ctrl+Alt+strzałka).

Instalator na Windows pozwala wybrać menu kaskadowe lub nie dla Windows 7 i nowszych wersji. Prócz tego dodano wpis “Otwórz, jako archiwum”, co pozwala na otwieranie archiwum, nawet jeżeli nie jest znane rozszerzenie, lub plik nie jest powiązany z aplikacją.