Peppermint OS 7 z przeglądarką Firefox i Whisker Menu

Peppermint OS 7 z przeglądarką Firefox i Whisker Menu

przez -
1 3213
System operacyjny, systemy operacyjne

Mark Greaves ogłosił wydanie systemu Peppermint OS 7. Jest to lekka dystrybucja Linuksa, której podstawą jest Ubuntu 16.04 LTS. Przebudowano lekko środowisko graficzne LXDE. Zostawiono główny menedżer sesji, natomiast menu główne lxpanel, zastąpione zostało xfce4-panel i Whisker Menu. Dodano również Peppermint Settings Panel, aby zgromadzić ustawienia w jednym miejscu. Ponownie w systemie zawitała przeglądarka Firefox, a to z powodu porzucenia przez Chrome obsługi 32 bitowych systemów operacyjnych oraz wtyczki PPAPI.

Styl systemu został jeszcze bardziej spłaszczony, z wykorzystaniem czarnego motywu GTK i możliwości wyboru różnych kolorów ikon. W systemie umieszczono mała kolekcję fotografii autorstwa Ray Bilcliff.

Z powodu problemów przeglądarki Firefox z ciemnym motywem systemu, deweloper ustawił na sztywno jasny styl. Usunięto także edytor gEdit, który miał problemy z obsługą dekoracji okien na rzecz Pluma.

1 komentarz

  1. Używałem Ubuntu, Mint, Fedorę a teraz Peppermint OS 7 i muszę powiedzieć, że zostanę z nim nz stałe. Niesamowicie szybki, bezproblemowa aktualizacja i barszo szybkie doinstalwywanie programów to jest to czego szukałem w Linuksie.

Odpowiedz