Phoronix Test Suite 2.8

Phoronix Test Suite 2.8

przez -
1 596
Benchmark

Phoronix Media ogłosiła wydanie Phoronix Test Suite 2.8 o kodowej nazwie Torsken. Jest to ostatnie uaktualnienie do całej linii 2.x automatycznej platformy testowej, używanej przez serwis Phoronix.com, jak innych na całym świecie. W pakiecie znajdziemy 134 testów oraz 57 grupowych testów do zadań specjalnych.

Wersja 2.8 zawiera więcej, niż 70 zmian tego wolnego oprogramowania, m.in. bardzo dobre wsparcie dla systemów Microsoft Windows x64, skupia się na zgodnych testach OpenCL, aktualizuje profile testowe, dodaje nowy test instalacji i zewnętrznych zależności kodu, oraz wewnętrzne zmiany, które przygotowują do Phoronix Test Suite 3.0.

Wersja 3.0 PTS ma wprowadzić wiele nowości, m.in. funkcja zatrzymywania testu, który jest aktualnie wykonywany, a której brakuje w aktualnym wydaniu i wcześniejszych. Niestety, ale Michael nie ma w planach wprowadzania natywnego GUI do Phoronix Test Suite, dlatego nadal pozostaje nam ręczne kompilowanie bibliotek PHP-GTK oraz dodanie ich w odpowiednie miejsce w katalogu PHP.

Phoronix Test Suite 2.8 wspiera systemy Linux, Mac OS X, OpenSolaris, BSD i MS Windows. Nową wersję można pobrać ze strony Phoronix-Test-Suite.com. Zaktualizowano również system operacyjny PTS Desktop Live, który to jest specjalnie przygotowaną dystrybucją zawierającą wszystkie testy, razem z graficznym interfejsem.