Phoronix Test Suite 4.6.0 Utsira

Phoronix Test Suite 4.6.0 Utsira

przez -
2 612
Benchmark

Michael Larabel ogłosił wydanie Phoronix Test Suite 4.6.0 Utsira, zestawu narzędzi i benchmarków do testowania sprzętu i systemu operacyjnego. PTS 4.6 zawiera w sobie ponad 220 testów oraz ponad 60 profili testowych, jest wydawany na licencji GPLv3 i dostępny dla systemów Linux, BSD, Mac OS X, Windows 7. Cały pakiet został napisany w PHP.

Udoskonalono wsparcie dla nadchodzących procesorów Intel Haswell, a także sprzętu x86 i ARM. Pojawiła się obsługa HipHop Virtual Machine (HHVM), która jest wykorzystywana przez Facebooka. Udoskonalono kompilator, w tym lepsze wykrywanie flag procesora, na profilach testowych, budowanych ze źródeł.

Dodano nową komendę internal-run, która jest podobna do komendy batch. Obie zapisują wyniki jedynie lokalnie bez wrzucania ich na portal OpenBenchmarking.org. Konfiguracja trybu batch poprzez opcję batch-setup, jest zalecana dla firm i profesjonalistów, którzy nie chcą wgrywać swoich wyników na serwer.

Phodevi, czyli Phoronix Device Interface otrzymał sporo ulepszeń. Dodano lepsze wykrywanie modułów pamięci DIMM na systemie Apple OS X, ulepszono wykrywanie możliwość podkręcania procesorów graficznych Intela, udoskonalono działanie na BSD. Dodano nowy sterownik procesora P-State, który wspiera wykrywanie sterownika zmiennego taktowania.

W BSD poprawiono działane na DragonFlyBSD 3.4, PC-BSD i FreeBSD.

2 Komentarze

Odpowiedz