Photoshop na Linuksa?

Photoshop na Linuksa?

przez -
8 1078
Adobe

Bardzo dobra wiadomość dla wielbicieli programu graficznego Photoshop. Aby poprawić działanie tej aplikacji na Linuksie (a także innych z Creative Suite), Google zatrudniło programistów z firmy CodeWeavers . Na swoim blogu open-source Google.

Dan Kegel pisze :

Zatrudniliśmy CodeWeavers do poprawy pracy Photoshopa CS i CS2 pod Wine. Photoshop jest jedną z tych aplikacji, której użytkownicy desktopowych Linuksów oczekują najbardziej i jesteśmy szczęśliwi mogąc powiedzieć, że działa on już teraz całkiem nieźle. Prawdopodobnie nieprzypadkowo aplikacje takie jak Flash 8 zaczynają również działać. Spodziewamy się dalszych udoskonaleń w tej dziedzinie.

Podobne artykuły

8 Komentarze

  1. no niezle niezle. Ale nawet jeżeli coś się nie powiedzie, to do użytkowań domowych w zupełności gimp wystarcza przecież. Przeciętny uzytkownik nawet nie widzi braku cmyka. No ale, lepiej mieć niż nie mieć :D

  2. Temat troszkę nieadekwatny do stanu rzeczy. Photoshop już jakiś czas działa na Linuchu.

    Co do samego projektu, to jestem zadowolony.Polityka firmy jest jak najbardziej na miejscu. Kasę mają, to wykorzystują ją w dobrych celach.MS za to robi to na odwrót, albo lekko nie tak, jak powinien. Jak to mówi, piękne zdanie: "Kasa nasza, problemy wasze", za to Google : "Wasze problemy, naszymi problemami"

  3. Owszem. działa. ale nie jest to oficjalne wsparcie dla tej aplikacji.Zresztą jest napisane :) "Zatrudniliśmy CodeWeavers do poprawy pracy Photoshopa CS i CS2 pod Wine" :). Ale dobrze że się biorą za to ludzie z CodeWeavers :) Powinno być to dobrze zrobione :)

  4. Sądzę, że PS na Linuksie będzie kolejna rzeczą przyciągającą ludzi do tego systemu tym bardziej, że nowe systemy M$ nic dobrego nie wnoszą.

  5. A ja nie wiem, czy ten PS jest aż tak niezastąpiony. Przecież nie każdy jest grafikiem ;-)

    Ale fakt, że może on przekonać sporą część grafików do korzystania ze swojego ulubionego programu pod bezpiecznym i wydajnym systemem.

Odpowiedz