PHPCon 2015 – rozpoczęto przyjmowanie prelekcji

PHPCon 2015 – rozpoczęto przyjmowanie prelekcji

przez -
3 2166
PHPCon Poland 2014

PHPCon Poland 2015 to ogólnopolskie spotkanie konferencyjne programistów i entuzjastów języka PHP, organizowane siłami wolontariuszy internetowych z całego kraju pod egidą zarządu stowarzyszenia Polska Grupa Użytkowników Linuxa (PLUG). Jej celem jest integracja środowisk osób związanych z PHP oraz środowiska biznesowego zainteresowanego praktycznym wykorzystaniem tego języka w projektach komercyjnych. Rozpoczęło się właśnie nadsyłanie zgłoszeń prelekcji na tegoroczną edycję konferencji.

Tematyka PHPCon 2015 pozostaje szeroka i otwarta, natomiast na kształt agendy będą mieli wpływ sami uczestnicy. Do 19 lipca można zgłaszać propozycje zarówno te związane bezpośrednio z PHP i pochodnymi (frameworki, projekty, itp.) jak i technologiami webowymi, współpracującymi z oprogramowaniem napisanym w PHP (również tym po stronie klienta). Organizatorzy są otwarci także na tematykę nietechniczną, ale związaną z działalnością deweloperską, w tym aspektami prawnymi, społecznościowymi a także projektowaniem i zarządzaniem projektami. Najciekawsze propozycje to te nietuzinkowe, obejmujące tematykę trudną do znalezienia w podręcznikach czy wyszukiwarkach internetowych.

Po zebraniu propozycji, zostanie uruchomione głosowanie, do którego dostęp będą mieli wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu phpcon.pl, przy czym każda osoba będzie mogła oddać jeden głos dodatni lub ujemny.

3 Komentarze

  1. To PHP jeszcze żyje ? Ponoć kiedyś jeden z jego developerów powiedział że wszystko co można zrobić z PHP to „nuke it from orbit” ;)

    • Pewnie, cały czas hakowane są haki z poprzednich wersji, a nawet dodawane nowe ficzery, po czym wszystko to próbują kompilować

  2. Najwidoczniej koledzy tkwią jeszcze w PHPv4. Niebawem wychodzi PHP 7 oraz ZF3. Język jest tylko narzędziem. Mierny programista i w Pythonie, czy C# napisze marny kod i to najczęściej jego umiejętności są wąskim gardłem :). Dlatego wypowiedzi jak wasze uznaję zawsze za wypowiedzi „baletnicy”, której przeszkadza rąbek u spódnicy.
    Pzdr.

Odpowiedz