phpMyAdmin 4.0 używa JavaScript do wyświetlania zawartości na ekranie

8
1065
Bazy danych, baza danych
Bazy danych, baza danych

Ogłoszono wydanie phpMyAdmin 4.0, narzędzia służącego do łatwego zarządzania bazą danych MySQL, z poziomu przeglądarki internetowej. Aplikacja została napisana w języku PHP i jest wydawana na licencji GPLv2. W najnowszej wersji porzucono ramki HTML na rzecz wyglądu podobnego do drzewa i opartego na języku JavaScript.

Większość phpMyAdmin 4.0 została napisana w obiektowym języku programowania, przepisano część kodu tabel do przeglądania oraz dodano kilka pomniejszych funkcji.

Poprzedni artykułDebian 7.0 Wheezy
Następny artykułxfce4-appfinder 4.10.1
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

8 KOMENTARZE

  1. Wyglądu strony nie da się oprzeć na JavaScripcie. To tylko język programowania.
    Mogli porzucić tabele na rzecz dynamicznie generowanych divów, czy innych elementów HTML.

    • Tabele jak i całą resztę obiektów można obsłużyć choćby i w natywnym js. Tak więc myślę że nie porzucili tabel (zwłaszcza że do wizualizacji bazy danych tabele są idealne). Po prostu chcieli być cool i trendy i zrobili wsio na ajaxie. Co mnie osobiście wkurza do potęgi i to było pierwszą rzeczą wyłączaną przeze mnie w nowym pma, do całkowitego porzucenia tego gniota na rzecz heidi sql

    • wg zródła
      "the HTML frames are gone and the navigation panel now presents a tree. This version requires Javascript."
      Nie wiem jak ramki stały się tabelkami w tłumaczeniu. Może czegoś nie wiem.
      Ja osobiście rozumiem to jako zmiana panelu nawigacyjnego na dynamicznie drzewko, które wymaga do działąnia Javascripta (aby być dynamiczne). Wizualizacja tabeli pozostanie w tabeli.

    • Większość aplikacji i stron internetowych używa JavaScript do "wyświetlania zawartości na ekranie". To nie byłaby żadna rewolucja…
      Po przeczytaniu komentarzy trochę mi się wizja zmian w phpMyAdmin (bądź co bądź bardzo dobrym narzędziu) wyjaśniła. Dzięki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj