Picotux 100

Picotux 100

przez -
6 917

Picotux 100 jest najmniejszym komputerem wyposażonym w system Linux. Urządzenie jest troszeczkę większe niż gniazdo RJ45 i ma wymiary 35mm×19mm×19mm. W środku znajdziemy procesor 32-bit ARM 7 Netsilicon NS7520 55 MHz, 8 MB pamięci RAM oraz 2 MB pamięci flash.

Wszystko to działa pod kontrolą μClinux w wersji 2.4.27. System ten przeznaczony jest dla mikrokontrolerów. W systemie znajdziemy również Busybox 1.0. Wspierane są takie systemy plików jak CRAMFS, JFFS2, NFS. Z aplikacji dostępny jest Webserver, Telnet.

Picotux

Dostępny jest również kompilator GCC 3.4.4 dla C/C++ oraz Fortrana. Pakiet Binutils znajduje się w wersji 2.15. Sprzęt dodatkowo wyposażony jest w port 10/100 Mbit half/full duplex Ethernet oraz port szeregowy. Więcej informacji na stronie projektu picotux.com.

6 Komentarze

 1. Ja sie zastanawiam do czego jest taki maly komputerek ma parametry slabsze niz moj tel ;) no i jak cos na nim zrobic nie widze za bardzo mozliwosci podpiecia monitora wiec do czego ma sluzyc ten mikro komputer???

 2. Są też wersje z PoE, co prawda wyższy model

  >nie widze za bardzo mozliwosci podpiecia monitora

  No zdecydowanie nie służy to do podpinania monitora ;D

 3. ech przydała by się edycja komentarzy.

  To co jest na zdjęciu to jest właśnie ten wyższy model (112) z możliwością PoE.

  110 to sam moduł bez płytki dodatkowych złącz.

 4. Przecież to news z przed kilku lat (chyba co najmniej trzech). Już dawno o "tym" pisano w wielu różnych serwisach poświęconych tematyką Linuksa i Wolnego Oprogramowania.

Odpowiedz