Pidgin 2.8.0

Pidgin 2.8.0

przez -
12 914
Pidgin

Zespół odpowiedzialny za rozwój Pidgina ogłosił wydanie kolejnej jego wersji o numerze 2.8.0. Jest to komunikator internetowy, który posiada obsługę wielu platform systemowych oraz wiele protokołów internetowych. Został stworzony przez Marka Spencera dla systemów uniksowych, jednak obecnie jest dostępny także dla systemów Windows, MacOS, SkyOS i Qt Extended (dla urządzeń PDA). Zbudowany jest w oparciu o libpurple, dzięki czemu można na podstawie jego części głównej zbudować dowolny inny komunikator internetowy.

Najnowsze wydanie dodaje podstawowe wsparcie dla tłumienia ciszy w połączeniach głosowych, aby zapobiec marnowaniu przepustowości w czasie ciszy podczas połączenia. Autorzy zadbali także o pośredni certyfikat CA – DigiCert High Assurance CA-3, który jest potrzebny do zatwierdzania certyfikatów interfejsu XMPP na Facebooku.

Użytkownicy mogą teraz sprawdzić ustawienia mikrofonu przez wtyczkę Ustawienia Głosu / Wideo. Inne zmiany obejmują porządki w kodzie, aby usunąć duplikujący się kod i poprawki dla kilku konkretnych błędów dotyczących protokołów AIM, IRC, MSN oraz AIM. Pojawiło się wsparcie dla nowego typu połączeń w NetworkManager 0.9 do biblioteki libpurple. Programiści usunęli również wtyczkę protokołu QQ z powodu bezczynności w jej rozwoju.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 341

przez -
0 564

12 Komentarze

  1. Ten program to smiech. Hasla do profilow sa przechowywane czystym tekstem. Pewnie jest wiecej takich rzeczy, ale ta mi sie rzucila w oczy. Wole juz WebGG.

  2. Kasia Nowak: Pora zacząć naukę :) W telegraficznym skrócie link mówi o tym że "kodowanie haseł" jest tak samo bezskuteczne jak trzymanie ich czystym tekście bo algorytm odszyfrowywania można sobie łatwo odczytać a nie zmienia to storage w jakim hasło się znajduje.

    • Dziękuję :)

      Nie będe się uczyła jezyka angielskiego dla jednego newsa. Znam niemiecki, hiszpański i portugalski. Nie każdy musi znać angola ;)

Odpowiedz