Pierwsze zrzuty aplikacji na Ubuntu Phone OS

Pierwsze zrzuty aplikacji na Ubuntu Phone OS

przez -
4 1021
Canonical Ubuntu

Na blogu jednego z pracowników Canonical – Michaela Halla, pojawiły się zrzuty ekranowe przedstawiające jak będą wygląd aplikacje na Ubuntu Phone OS. Warto przypomnieć, że wersja dewoleperska Ubuntu została udostępniona 21 lutego na smartfony i tablety. Na zrzutach aplikacje wyglądają minimalistycznie i zawierają jedynie to co niezbędne do poprawnego działania.

Pierwszymi zaprezentowanym aplikacji są te podstawowe w każdym smartfonie, czyli kalkulator, kalendarz, zegar ze stylowymi analogowymi wskazówkami i aktualna prognoza pogody.

Nie mogło również zabraknąć aplikacji służących do kontaktu ze znajomi w popularnych serwisach społecznościowych, tutaj do dyspozycji mamy – Gwibber i WhosThere, będący nieoficjalnym klientem WhatsApp. Aby być na bieżąco z aktualnościami ze świata, możemy skorzystać z Google Readera (który jednak niedługo będzie przeżytkiem, ponieważ Google zdecydowało się na zamknięcie swojego czytnika RSS) i OMG! Ubuntu! Reader.

Dla zabicia nudy podczas porannej podróży autobusem, pociągiem, metrem lub innym środkiem lokomocji, mamy – Sudoku, Akari (puzzle), SameGame oraz szachy.

Ubuntu Phone Akari