Pipelight 0.2.0 z obsługą Adobe Flash oraz predefiniowanymi ustawieniami wtyczki

Pipelight 0.2.0 z obsługą Adobe Flash oraz predefiniowanymi ustawieniami wtyczki

przez -
5 990
Adobe Flash

Ogłoszono wydanie Pipelight 0.2.0, projektu który pozwala na instalację wtyczki Silverlight do dowolnej przeglądarki internetowej pod Linuksem, z obsługą Netscape Plugin API. Aplikacja łączy w sobie pracę dewelopera Erich E. Hoover (odpowiedzialny za Netflix Desktop) z wtyczką przeglądarki, co pozwala uzyskać dostęp usługom, które wymagają Microsoft Silverlight: Netflix, LOVEFiLM, Maxdome i uruchomić je natywnie w przeglądarce internetowej pod Linuksem.

Dodano obsługę wielu wtyczek. Pozwala to uruchamiać zarówno Microsoft Silverlight, jak i Adobe Flash dostępne dla systemu Windows. Brakuje aktualnie jedynie obsługi DRM, ale owa funkcja ma być dodana w przyszłości

Pojawiła się także możliwość własnego ustawiania opcji danej wtyczki, co pozwala przypisać dane funkcje do jednego użytkownika, a nie całego systemu.

Komenda uruchamia Flasha dla wszystkich użytkowników:

sudo pipelight-plugins --enable flash

Komenda uruchamia Flasha dla jednego użytkownika:

pipelight-plugins --enable flash

Od teraz istnieje także łatwiejszy sposób przełączania wtyczki Silverlight na inną wersję. Nie jest już wymagane edytowanie plików konfiguracyjnych. Można w łatwy sposób przełączyć się z obecnej wersji na Silverlight version 5:

sudo pipelight-plugins --disable silverlight --enable silverlight5.0

Dodano bardziej widoczny dla użytkownika postęp instalacji. Otwarte okna dialogowe będą na bieżąco informowały o tym, co się aktualnie dzieje.