Pipelight 0.2.3 z nowym repozytorium i wtyczkami w kategoriach

Pipelight 0.2.3 z nowym repozytorium i wtyczkami w kategoriach

przez -
9 1132
Pipelight

Ogłoszono wydanie Pipelight 0.2.3, projektu który pozwala na instalację wtyczki Silverlight do dowolnej przeglądarki internetowej pod Linuksem, z obsługą Netscape Plugin API. Aplikacja łączy w sobie pracę dewelopera Erich E. Hoover (odpowiedzialny za Netflix Desktop) z wtyczką przeglądarki, co pozwala uzyskać dostęp usługom, które wymagają Microsoft Silverlight: Netflix, LOVEFiLM, Maxdome i uruchomić je natywnie w przeglądarce internetowej pod Linuksem.

Dodano nowe repozytorium: ppa:pipelight/stable, które zastępuje dwa stare: ppa:mqchael/pipelight i ppa:ehoover/compholio. Wymagane jest ręczne wykonanie odpowiednich czynności:

add-apt-repository --remove ppa:mqchael/pipelight
add-apt-repository --remove ppa:ehoover/compholio
add-apt-repository ppa:pipelight/stable

Czasami występuje problem z dźwiękiem, podczas odtwarzania filmów. Jest on związany bezpośrednio z PulseAudio i wtyczką SilverLight. Opis rozwiązania problemu przedstawiono w tym wątku: answers.launchpad.net/pipelight/+faq/2444.

Podzielono wtyczki na dwie kategorie: Normalne i Eksperymentalne. Pluginy z pierwszej kategorii będą zawsze włączone, natomiast z tej drugiej trzeba będzie je ręcznie włączać.
Normalne wtyczki:

  • Silverlight
  • Flash
  • Unity3D

Eksperymentalne:

  • Schockwave (dodano ją, ale jest rzadko używana)
  • Grandstream (Wtyczka do obsługi kamery, działa tylko z Firefox i jeżeli mamy kamerę)
  • Foxit PDF (nie zawsze działa)

Pojawiła się tzw. Piaskownica (Sandbox), jednakże w całkowicie eksperymentalnej wersji. Abyśmy mogli użyć nowe funkcji, należy wykonać poniższe polecenia:

add-apt-repository ppa:pipelight/experimental
apt-get install pipelight-sandbox
dpkg-reconfigure pipelight-multi