Pipelight 0.2.6 z nowymi wtyczkami: ViewRight i Vizzed RGR

Pipelight 0.2.6 z nowymi wtyczkami: ViewRight i Vizzed RGR

przez -
9 1473
Pipelight

Ogłoszono wydanie Pipelight 0.2.6, projektu który pozwala na instalację wtyczki Silverlight do dowolnej przeglądarki internetowej pod Linuksem, z obsługą Netscape Plugin API. Aplikacja łączy w sobie pracę dewelopera Erich E. Hoover (odpowiedzialny za Netflix Desktop) z wtyczką przeglądarki, co pozwala uzyskać dostęp usługom, które wymagają Microsoft Silverlight: Netflix, LOVEFiLM, Maxdome i uruchomić je natywnie w przeglądarce internetowej pod Linuksem.

Zmiany, jakie zaszły:

  • Dodano wtyczkę ViewRight, którą można używać w niektórych usługach VOD, jak odtwarzacz DRM
  • Dodano nową wtyczkę Vizzed RGR, która posiada emulator od uruchamiania starszych gier
  • Dodano 64 wsparcie dla następujących wtyczek: Flash i Unity 3D. Warto zaznaczyć, że więcej problemów jest przy 64 bitowych wersjach, aniżeli 32 bitowych
  • Dodano obejście, dzięki któremu nie trzeba zmieniać agenta przeglądarki, aby móc używać wtyczki Silverlight pod Linuksem

9 Komentarze

  1. To „obejście” chyba nie bardzo działa, bo oglądanie filmów chociażby z vod.pl w dalszym ciągu wymaga zmiany agenta przeglądarki.

  2. Przetestowałem ostatnio z ciekawości Pipelight i jestem pod dużym wrażeniem. Wszystko działa, nie zacina się, wydajność lepsza niż na Win. Oby tak dalej.
    Jedyne z czym był problem i to jest powód dla którego pisze ten komentarz to to, że trzeba ustawić wersje Silverlight na 5.0. :).

    • Silverlight nie jest juz rozwijany, a Flash powinien sam zdechnąć dzięki HTML5 i rozszerzeniom takim jak WebGL i inne.

Odpowiedz