PiPhone – smartfon oparty na Raspberry Pi

3
1377
Smartfon, sprzęt
Smartfon, sprzęt

David Hunt zaprojektował i zbudował PiPhone, czyli dotykowy smartfon, oparty na minikomputerze Raspberry Pi Model B. Jako ekranu użyto dotykowego wyświetlacza PiTFT Mini Kit o rozdzielczości 320×240 pikseli. Ważną częścią projektu był moduł SIM900 GSM/GPRS, który posiada 4 częstotliwości i jest podłączony po UART. Całość jest zasilana przez akumulator LiPo o pojemności 2500 mAh.

Jako, że akumulator posiadał napięcie 3.3V, trzeba było użyć konwertera do napięcia 5V/1A. Cały kod dostępny jest na serwerach GitHub: climberhunt/PiPhone.

Koszta części do PiPhone:

  • Raspberry Pi Model B – $40
  • PiTFT Touchscreen 320×240 – $35
  • 2500mAh LiPo battery – $15
  • SIM900 GSM/GPRS module – $48
  • DC-DC boost converter 3.3V – 5V 1A – $10
  • Cables, connectors, switch, etc. – $10

Poprzedni artykułTetris-Duel, czyli sieciowa wersja Tetrisa na Raspberry Pi
Następny artykułIntel Galileo Gen2 pojawi się w III kwartale 2014 roku
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj