PJATK organizuje Warsztaty z Raspberry Pi i Arduino

6
1804
Konferencje
Konferencje

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku organizuje Warsztaty z Raspberry Pi i Arduino. Mają one na celu wprowadzenie w podstawy elektroniki oraz zapoznanie z wymienionymi platformami, umożliwiając sterowanie złączem GPIO. Warsztaty są adresowane głównie do uczniów gimnazjów, szkół średnich oraz studentów PJATK i innych uczelni Pomorza. Warsztaty z Raspberry Pi i Arduino składać się będą z cyklu 10 spotkań.

Na pierwszych 3 spotkaniach przybliżone zostaną:

  • platformy Raspberry Pi oraz Arduino
  • sterowanie GPIO w Raspberry Pi i Arduino
  • zasady komunikacji
  • biblioteki języków C/C++ do sterowania GPIO
  • prezentacje przykładowych zastosowań

Trzecie spotkanie będzie typowo wykładowe, a uczestnicy będą mogli zgłaszać swoje propozycje projektów, na podstawie których zostanie dokonany wybór uczestników do ograniczonej liczbowo grupy warsztatowej. Kolejne 7 spotkań to warsztaty, gdzie uczestnicy będą formułować swoje projekty w grupach, które zgłoszą prowadzącemu.

Raspberry Pi Model B+ - góra

Pierwszy wykład planowany jest na 27 listopada br, czwartek, o godz. 16.30 w Auli Gdańskiej Filii PJATK, przy ulicy Brzegi 55. Liczba miejsc w części praktycznej jest ograniczona, dlatego spośród zgłoszonych projektów zostaną wybrane najciekawsze pomysły. Warsztatami pokieruje elektronik entuzjasta i nasz kolega redakcyjny Cyryl Sochacki. Wszystkie spotkania są bezpłatne, a uczestnicy powinni posiadać własne urządzenia oraz elektronikę (prowadzący pomoże w doborze sprzętu)

Kontakt dla młodzieży i/lub opiekunów, także zapisy: p. Iwona Konkel, ikonkel@pjwstk.edu.pl, tel. 516 854 916. Kontakt do prowadzącego: Cyryl Sochacki, cyryl@sochacki.gda.pl.

Poprzedni artykułGroupon zmieni nazwę tabletu Gnome
Następny artykułŁódzkie Dni IT 2014 – Zabbix oraz Open Source w Azure
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj