Planetary Annihilation

Planetary Annihilation

przez -
10 1166
Planetary Annihilation

Uber Entertainment, niezależne studio gier ogłosiło rozpoczęcie prac nad grą Planetary Annihilation. UE zostało założone w 2008 roku i posiada w swoich szeregach weteranów przemysłu, chcących tworzyć wysokiej jakości gry. Ich pierwszą produkcją była mocno krytykowana Monday Night Combat, wydana w 2010 roku, która została udostępniona na platformie Steam. W 2012 roku wydano Super Monday Night Combat, która jest kontynuacją poprzedniczki.

Teraz postanowiono sobie za cel stworzenie kontynuacji legendarnej gry Total Annihilation, która na swoje czasy wyróżniała się nowatorskim podejściem do tworzenia jednostek i konstrukcji, bardzo ładną grafiką, realistyczną fizyką, dużą ilością jednostek i możliwością wyprodukowania ogromnego wojska. Aby tego dokonać studio wykorzystało znany wszystkim Kickstarter i obrało za cel zebranie 900 tys. dolarów. Chcąc dotrzeć do jak największego grona odbiorców, postanowiono wydać grę na systemy Windows, Mac OS X i Linux. Przy tym ostatnim poszukiwaniu są cały czas aktywni deweloperzy, znający dobrze środowisko linuksowe.

Planetary Annihilation wzięło wszystko, co najlepsze z TA i przeniosło walkę na cały system słoneczny. Nie jesteśmy już ograniczani do jednego pola bitwy. Służy nam za nie cały układ słoneczny. Zapewnia to 12 i więcej godzin rozgrywki, z ponad 40 przeciwnikami naraz. Aby móc pokierować ogromnymi armiami, wprowadzono zaawansowany tryb kontroli i dowodzenia.

Dodatkowo nie mogło zabraknąć edytora map, który pozwoli nam na stworzenie dowolnie wyglądających planet lub przerobienie obecnie istniejących.