Plasma 5.5.3 i Frameworks 5.18.0 dostępne w Kubuntu 15.10

Plasma 5.5.3 i Frameworks 5.18.0 dostępne w Kubuntu 15.10

przez -
14 2330
Kubuntu - nowe logo

Deweloperzy systemu Kubuntu 15.10 ogłosili, że paczki zawierające Plasma 5.5.3 i Frameworks 5.18.0 są już dostępne w repozytoriach Kubuntu Backports PPA. Użytkownicy są proszeni o zgłaszanie wszelkich znalezionych błędów w działaniu poszczególnych komponentów. Warto zapoznać się z Poradnikiem dodawania repozytoriów w Kubuntu, który omawia, jak dodać repozytorium ppa:kubuntu-ppa/backports do systemu. Deweloperzy dziękują zespołowi Kubuntu oraz wszystkim testerom.

14 Komentarze

 1. Lubię KDE i korzystam z niego na co dzień, ale Ubuntu z KDE, czyli Kubuntu to jakieś wolne żarty. KDE 5.5 nie jest jeszcze idealne i błędy się zdarzają (na szczęście najgorsze mają za sobą), ale Kubuntu zawsze musi mieć w sobie, że powielają je minimum o dwa razy, w przeciwieństwie do innych dystrybucji.

  • >zawsze musi mieć w sobie, że powielają je minimum o dwa razy, w przeciwieństwie do innych dystrybucji.
   Nie rozumiem co piszesz. Naucz się składni języka polskiego i może spróbuj wtedy dodać komentarz?
   A nie znając merytorycznych zarzutów mogę tylko zaprzeczyć, żeby z KDE pod Ubuntu miało być coś nie tak. Działa jak powinno.

  • „A nie znając merytorycznych zarzutów mogę tylko zaprzeczyć”
   Napisał ten, który merytorycznie pisze o GNOME i Gtk. Co już nie można napisać negatywnie o Twoim środowisku graficznym? Poczytaj na forum Kubuntu i bugzilli, negatywnych komentarzy nie brakuje.

  • Ty za to naucz się czytać ze zrozumieniem.
   Mam nadzieję, że matura jeszcze przed tobą. Lepiej się przygotuj. A jeśli już ją zdałeś, to chyba musiałoby być to za czasów PO i posiłkowałeś się gruuubą kopertą.

  • Odniosłem się do twoich wszystkich wypowiedzi, a nie tylko do jednego komentarza. We wróżkę przestań się bawić, ponieważ marnie ci to wychodzi. Posiadasz bogatą wiedzę o posiłkowaniu grubą kopertą za maturę, ile za nią zapłaciłeś?

  • Po chamstwie, prostactwie i pchaniu polityki do wszystkiego od razu widać do jakiego środowiska należy o_O. Typowa mentalność(schorzenie umysłowe?) waszego środowiska.

 2. Szkoda, że każde wydanie KDE ma regresje w funkcjonalnościach, które potem musi nadrabiać. KDE4 jeszcze nie nadrobiło wszystkich braków w stosunku do KDE3, a tu wyszło KDE5 i znów cofnęło się w rozwoju. A linia KDE4 już pewnie żadnych poprawek się nie doczeka.

  Fajnie, że pod spodem jest świetne i w ogóle. Ale przydało by się jednak skupiać na tym, co czuje użytkownik, a nie masturbować się nad kodem.

  Poza tym KDE idzie w złym kierunku integracji desktopu w jedną wielką maszynę szpiegującą wszystko co robimy, co ma niby w jakiś magiczny sposób ułatwiać pracę. Nie ułatwia. I denerwuje. Żeby nie użyć dosadniejszych słów. Oczywiście w tej kwestii KDE daleko jest do gówna jakim jest Gnome. Ale widać, że się stara, co jest niepokojące.

  • Nie nazywać, zapomnieć, że w ogóle istnieje :P

   PS jakby co to Kupa to nawiązanie do nazewnictwa KDE i wypowiedzi O_O a nie moja szczera opinia

  • My tu się śmiejemy a biedny Mark pewnie się smuci wiedząc, co ludzie mówią o Unity. :<

   Domyśliłem się – nigdy nie widziałem żadnego twojego komentarza poniżej poziomu, więc tu akurat każdy zrozumie przekaz. :)

  • Unity powinno powstać na bazie KDE jako kilka dodatków do Plazmy i KWina. To wszystko w KDE już jest.
   Tworzenie nowego środowiska to głupota. Szczególnie na GTK-. Potem musieli przepisywać Unity na Qt i teraz mają potworka.

 3. Jak ktoś chce KDE Plasma 5, to tylko w dystrybucjach ciągłych. Kubuntu ma wolny rozwój i wiele błędów powstałych w czasie używania, z dużym opóźnieniem wychodzą i to jest…frustrujące.

Odpowiedz