Płytki Genuino dostępne do kupienia w sklepie Arduino

Płytki Genuino dostępne do kupienia w sklepie Arduino

przez -
7 2965
Arduino

W czerwcu tego roku Arduino LLC i Seeedstudio nawiązali współpracę i ogłosili powstanie marki Genuino. Głównym celem przyświecającym twórcom jest zlikwidowanie rynku nielegalnych kopii płytek Arduino na terenie Chin i całej Azji. Dodatkowo marka ta ma być przeznaczona na cały rynek poza Stanami Zjednoczonymi i produkowana w Chinach w firmie Seeedstudio. Kilka dni temu w oficjalnym sklepie pojawiły się następujące modele do kupienia: Genuino Uno Rev3, Genuino Mega 2560 Rev3, Genuino Micro, Genuino ZERO, Genuino Starter Kit [English], Genuino Starter Kit [Italian].

7 Komentarze

 1. Do tej pory największym atutem podróbek była cena i to jak widzę się w ogóle nie zmienia. Na Aliexpress można w cenie gołej płytki Mega kupić przyzwoity starter KIT, sam taki ostatnio wziąłem i oprócz tego, że po prostu jest gorzej wykonany od oryginalnego Arduino (krzywo polutowane listwy kołkowe) to jest w 100% sprawne i kompatybilne. Kopie Leonardo dostępne są w okolicach $5, Pro Micro niecałe $20 ale komplet 5 sztuk… Seestudio ma fajne rzeczy, kupujący ma pewność, że dostanie oryginalny produkt (sam mam nierozpakowany nawet jeszcze układ GPS-u i modemu do jednego projektu) ale generalnie ceny mają typowe dla rynku europejskiego i amerykańskiego a nie chińskiego, więc IMO niewiele to zmieni w kwestiach podróbek. Bieduino jest i będzie miało swój kanał zbytu choćby w Polsce.

  • Zaletą tych droższych jest to, że często oferują bezwarunkową gwarancję jeśli nie ma uszkodzeń mechanicznych. Przynajmniej w sklepie na N.

  • Coś kojarzę, chyba Łukasz Więcek na swojej witrynie Majsterkowo pochwalił tą firmę za taką formę wsparcia majsterkowiczów. Ale znów uwalić płytkę zachowując podstawowe zasady jest trudno (nie podłączać nic na gorąco). W sumie dobrze, że o tym wspomniałeś, warto byłoby prześwietlić ofertę Seestudio i innych pod tym kątem.

  • To prawda. Do dziś mam Arduino Duemilanove i świetnie działa. Dziwię się, że jeszcze Flash działa w jego Atmega.

 2. A tak co do nielegalnych kopii, to nie jest przypadkiem OSHW?
  Chińczycy produkują w różnych cenach i w różnych jakościach – wiadomo, tańsze będzie miało nieładne lutowanie, nie będzie miało podstaw… uups, to już jest jednorazówka, w każdym razie będzie gorsza jakość.
  Bo niedługo wyjdzie na to, że kasowanie Linuksów z mirrorów przez pewien znany hosting było zwalczaniem nielegalnych kopii Linuksa.

  • Tak, Arduino jest OSHW. Każdy może wziąć źródła i wyprodukować własny egzemplarz. Ale sama marka Arduino i symbole fundacji należą do niej i nie można się nią posługiwać ot tak. Tak samo jak nie można wziąć przeglądarki Firefox, dodać od siebie zmian i rozpowszechniać jej dalej pod tą samą nazwą.

Odpowiedz