Pocket-Tactics – gra planszowa na licencji open source

Pocket-Tactics – gra planszowa na licencji open source

przez -
7 936
Open Source

Ill Gotten Games, firma zajmująca się od 7 lat tworzeniem i rozwijaniem gier planszowych, strategicznych i RPG, opublikowała na licencji open source grę Pocket-Tactics. Jest to kompletna gra bitewna, do której projekty figurek można pobrać i wydrukować na drukarce 3D. Ma to być przełom w tego typu rozrywce, ponieważ zakup pełnego zestawu tego typu planszówek, wiąże się z dość wysokimi kosztami. Kompletny zestaw do gry bitewnej składa się z wielu plastikowych elementów i kosztuje zazwyczaj powyżej kilkuset złotych. Przy droższych grach wydatek może być nawet rzędu kilkudziesięciu tysięcy.

Jeżeli chodzi o Pocket-Tactics, to w chwili obecnej dostępne są dwie armie, jednak w planach jest publikacja kolejnych kolejnych zestawów.

Podobne artykuły

 • Żart? Gotowe figurki są niby droższe od zakupu drukarki 3D i drukowaniu figurek? LOL :D

  • honey

   Idąc tym tokiem myślenia, komputer stacjonarny zawsze będzie droższy od laptopa, bo musisz do niego dokupić krzesło, biurko i dom do postawienia go w środku.

   Drukarki 3d powoli trafiają pod strzechy – nie tylko w rozumieniu "drukarka w każdym domu" (choć tak pewnie za kilka lat będzie) ale również jako "ktoś w mojej okolicy na pewno taką ma, pójdę do niego i tam wydrukuję".

  • NIeprawda bo na kompie stacjonarnym można pracować bez biurka i krzesła a grać w tę grę bez figurek to nie.

  • azhag

   Mogę sobie wyciąć kwadraty z papieru i napisać co to za jednostka. Tylko jakoś frajda mniejsza.

  • Albo ulepić z plasteliny :]

  • Modelina trwalsza :)

 • honey

  >

  I odpowiem sam sobie – odpowiedzialem nie na temat :-)

  Ale ogolnie "oryginalne" figurki sa dosc drogie :>