Podsumowanie Summer of Code 2010@Go-OO

Podsumowanie Summer of Code 2010@Go-OO

przez -
4 417
Google

Tegoroczna edycja Summer of Code jest już za nami. I chociaż termin składania projektów upływa dopiero w październiku, ekipa Go-OpenOffice wyrobiła się blisko półtora miesiąca przed terminem! Wszystkie projekty zostały ukończone!

Co zostało zrobione?

  1. Nowy, ulepszony filtr eksportu do RTF-u – autor: Miklos Vajna (kod)
  2. Ulepszono edytor Math. Głównie chodziło o wyeliminowanie błędu #972. Teraz równania zakotwiczone jako znaki we Writerze będą miały automatycznie wyrównaną linię pisma z tą linią, na której jest, więc użytkownicy nie będą musieli ręcznie tego edytować. Z innych zmian można wymienić dodanie nowych symboli i katalogów, oraz poprawienie symboli na paskach narzędziowych – autor: Jonas Jensen (kod)
  3. Ułożenie linii pisma równań matematycznych. Głównym problemem była zła kalkulacja ułożenia linii pisma, co dawało złe, wizualne wrażenie. Również i w tym przypadku dodano nowe symbole – autor: Michal Spisiak (kod)
  4. Dodanie efektów przejścia slajdów do stylisty – autor: Larisa Raicevic (kod)
  5. Integracja pakietu z galerią klipów online (OpenClipArt Libery) oraz usunięcie kilku pomniejszych błędów – autor: Tijana Milijanovic (kod)
  6. Poprawki w użyteczności Calca – autor: Thomas Dziedzic (kod)

Błąd 972 z drugiego projektu został zgłoszony w… 2001 roku i zostanie zintegrowany z OpenOffice.org 3.4, który ma ukazać się już za rok. Jeśli wszystko pójdzie źle, błąd ten będzie świętował dziesięciolecie swojego istnienia.

Szósty projekt najwyraźniej został zmieniony. Wcześniej zadanie brzmiało dosyć tajemniczo, “New Docking Windows and Split View” i dotyczyło Writera. Niestety mentor okazał się być specjalistą od arkuszy. ;)

W międzyczasie trwa OpenOffice.org Intership, który kończy się 31 października. Po tym terminie poznamy wyniki dla siedmiu innych projektów.

Wszystkie te funkcje mają być dostępne w Go-OO 3.3. Kod filtra RTF już poleciał do mainstreamu Go-OO, a poprawki edytora formuł powinny dotrzeć tam lada moment. Reszta jest jeszcze jak nieoszlifowany diament i czeka na swojego opiekuna.