Polishwords Open Source?

Polishwords Open Source?

przez -
3 835
Open Source

Autor strony Polishwords zastanawia się nad przejściem na model Open Source. Na swojej stronie umieścił specjalną ankietę, w której można zagłosować za albo przeciwko przejściu na Open Source. Opublikowanie kodu strony pozwoliłoby większej liczbie osób na rozwijanie kodu strony. Oprócz tego gdyby użyć odpowiedniej licencji inni mogliby korzystać z kodu i tworzyć swoje strony. Byłby więc to krok pozwalający na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój strony.

Strona Polishwords powstała głównie dla programistów. Zawiera ona bardzo ciekawe filmy instruktażowe, które uczą programować oraz zarządzać bazami danymi. Autor rozważa obecnie przejście na model Open Source i opublikowanie kodu strony. Chciałby przez to osiągnąć szybszy rozwój strony i zaangażowanie większej liczby programistów PHP.

Ankieta - Czy przejść na Open Source

3 Komentarze

  1. Jeśli chodzi o zawartość strony, to wydaje się interesująca – dodam do zakładek i wrócę, jak będę szlifował C# ;)

    Co do pomysłu otwarcia źródeł, to nie wydaje mi się on zbyt dobry. Weźmy za przykład serwis 7thGuard (ktoś go jeszcze pamięta?) – źródła serwisu były dostępne chyba od zawsze, ale nie było to nic specjalnego jeśli chodzi o technologię ani nie była to dobra lektura dla początkujących programistów ucząca zasad pisania dobrego kodu. Do źródeł 7thG zaglądali natomiast ludzie chcący sobie wrzucić jakiś artykuł bez autoryzacji (o ile pamiętam były co najmniej dwa takie przypadki). W przypadku 7thG publikacja kodu przyniosła więcej szkód niż pożytku. W przypadku Polishwords może być podobnie. Może zbyt surowo oceniam ten serwis, ale nie jest to jakaś kosmiczna technologia z którą chciałyby się zapoznać hordy programistów. Byłby to kolejny otwarty CMS napisany w PHP. Ile takich jest? Ktoś policzył?

    Otwarcie kodu raczej nie przyniesie autorom żadnych korzyści a może spowodować dużo szkód.

    Takie moje 2 grosze…

  2. Hi,Another little qsuotien. I notice your Kodu SoW is written for them to user xBox controllers.I am reworking many of the resrouces to use just keyboard controls etc, but I would be keen to get controllers, im sure the kids would go wild over that.How simple is it to get the xBox controllers to work with the PC. Is it literally a matter for buying a standard controller from anywhere and its plug and play USB with the PC?And if this is the case and im looking to convince my SLT to invest in say a box of 30-40 xBox controllers any good sources, I’m guessing I’m not going to find these in the Consortium catalogue Craig

Odpowiedz