Popularność Raspberry Pi w Polsce i na świecie

Popularność Raspberry Pi w Polsce i na świecie

przez -
14 1394
Raspberry Pi

Popularność Raspberry Pi w Polsce ciągle rośnie, głównie wśród społeczności i hobbistów, gdzie malina przyjęła się z dużym entuzjazmem. Jednym zasadniczym problemem jest przebicie się pomiędzy rozwiązaniami dużych korporacji dla szkół i uczelni. W Wielkiej Brytanii, czy krajach Afrykańskich, popularność Raspberry Pi w edukacji jest bardzo wysoka, gdzie nikogo już nie dziwią sale komputerowe wyposażone jedynie w to urządzenie. Czego brakuje w Polsce, aby również nasza młodzież miała możliwość twórczego uczenia się?

Obecnie w większości szkół uczniowie uczą się na okrągło obsługi pakietu biurowego Microsoft Office, co nie jest zbyt twórcze i rozwijające. Ciężko powiedzieć, czym jest to podyktowane. Zapewne jest kilka możliwości np. część nauczycieli idzie na łatwiznę, szkoły mają ograniczone środki, brak informacji o możliwości użycia Raspberry Pi. To są tylko przypuszczenia i zapewne każdy z nas znajdzie jeszcze kilka innych przyczyn. Są nauczyciele, którzy chociaż chcieliby wdrożyć naukę na RPi, ale napotykają opór ze strony dyrekcji. W naszym społeczeństwie brakuje młodej krwi, która nie boi się zmian i wyzwań. Jak widać w Wielkiej Brytanii łamią stereotypy. W Afryce edukacja na Raspberry Pi jest zapewne podyktowana niskimi kosztami sprzętu oraz niskim poborem prądu, ale uczą się ciekawszych rzecz niż w większości Polskich szkół.

Raspberry Pi to nie tylko nauka samego systemu Linux, ale też szereg wielu narzędzi edukacyjnych:

Dodatkowo dochodzi możliwość nauki podstaw elektroniki i robotyki dzięki złączom GPIO.

Raspberry Pi i robotyka

Budowanie robotów w szkole, byłoby okazją aby zachęcić dzieci i młodzieży, do nauki programowania i poznawania mechaniki. Przekazujcie informację o Raspberry Pi. Pokażcie swoim nauczycielom Raspberry Pi, róbcie prezentacje dla swojej klasy i szkoły niech wszyscy wiedzą że istnieje takie wspaniałe narzędzie do nauki.

Raspberry Pi nauka i zabawa

Jeśli znacie szkołę lub uczelnię gdzie Raspberry Pi jest używane prosimy o informację pisząc na nasz adres mailowy redakcja@picoboard.pl. Za wszystkie informację będziemy wdzięczni.

Realizacja materiału filmowego TV CI TASK