Portable OpenCL

Portable OpenCL

przez -
1 492
OpenCL

Carlos Sánchez de La Lama ogłosił powstanie projektu Portable OpenCL, który to jest otwartą implementacją standardu OpenCL i może zostać łatwo wdrożony do dowolnego celu. Używa on LLVM i Clang, dzięki czemu może statycznie replikować przedmioty pracy i generować kod bitowy, aktualnego kodu, w celu uruchomienia. Celem całego projektu jest zwiększenie wydajności przenośnych programów, omijając konieczność ręcznej optymalizacji dla konkretnej maszyny. Dzięki zawarciu “natywnego celu” wewnątrz, możliwe jest uruchamianie jądra OpenCL na procesorze gospodarza.

Projekt aktualnie jest w fazie rozwojowej od początku tego roku, jednakże dopiero niedawno autor zdecydował się o tym poinformować. Jest on utrzymywany na serwerach Launchpad.net. Możliwość uruchamiania jądra OpenCL po przez otwarto-źródłowy stos jest bardzo przydatne, zwłaszcza że do tej pory możliwe to było jedynie przy pomocy Intel OpenCL SDK na Linukie lub AMD Stream SDK.

Aktualnie trwają prace nad możliwością wykorzystania sterownika GPU Gallium3D oraz state trackera Clover, który był rozwijany na tegorocznym Google Summer of Code.

http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=MTAwMjM