Pospolite ruszenie Pingwina

Pospolite ruszenie Pingwina

przez -
0 622
Linux Tux

Osoby działające w ramach regionalnych grup użytkowników Linuksa, przy współpracy z PLUG, planują na wiosnę ogólnopolską akcję promującą system GNU/Linux. Akcja pt. “Poznaj Linuksa” ma się odbyć pierwszy raz na skalę ogólnokrajową w sobotę, 25 marca 2006 r. Pomysł wyszedł ze szczecińskiego SzLUUG-u, który podobne akcje regionalne ma już za sobą. Ze Szczecina akcję koordynuje Łukasz “Casa” Klimek.

Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie systemu spod znaku Pingwina osobom, które dotychczas nie miały z nim kontaktu. Każdy LUG ma zorganizować i przeprowadzić na swoim “podwórku” klikugodzinny cykl prezentacji wprowadzających w arkana systemu. Na chwilę obecną udział zadeklarowały: Śląsk, Bydgoszcz, Częstochowa i Koszalin. W związku z akcją, pilnie poszukujemy wykładowców oraz sponsorów, kontakt do koordynatora: casa@szluug.org.

Zapraszamy też do udziału pozostałe, działające na terenie kraju formalne i nieformalne grupy użytkowników Uniksa i GNU/Linuksa. Sprawy organizacyjne są na bieżąco omawiane na liście dyskusyjnej PLUG (zapisy na: http://lists.linux.org.pl/mailman/listinfo/plug).