PostgreSQL 9.1.2

PostgreSQL 9.1.2

przez -
2 715
PostgreSQL

PostgreSQL Global Development Group ogłosiła wydanie PostgreSQL 9.1.2, które to jest aktualizacją do wydanej jakiś czas temu PostgreSQL 9.1. Aktualizacja ta dotyczy także linii 9.0.x, 8.4.x, 8.3.x i 8.2.x. PostgreSQL to jeden z trzech najpopularniejszych wolnodostępnych systemów zarządzania relacyjnymi bazami danych, który został opracowywany na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i opublikowany pod nazwą Ingres. Zalicza się do baz typu RDBMS z rozszerzeniami obiektowymi.

Usunięto problemy związane z zapytaniami typu UPDATE oraz INSERT, które jednocześnie operowały na tym samym rekordzie. Kolejny błąd, który usunięto związany był z tworzeniem tabeli poprzez kopiowanie danych z innej. Jeżeli w tabele korzystały z mechanizmu TOAST mogło dość do uszkodzenia danych. Większość błędów jest prosta do usunięcia. Wystarczy zainstalować tylko zaktualizować bazę, lecz w niektórych wypadkach będą konieczne dodatkowe czynności.

Twórcy przypominają, że PostgreSQL 8.2.23 będzie ostatnią aktualizacją i ta linia kończy swój żywot. Zalecana jest aktualizacja do PostgreSQL 8.3.x.

2 Komentarze

Odpowiedz