Potyczki Młodych Adminów 2015 – wyłoniono zwycięzców

Potyczki Młodych Adminów 2015 – wyłoniono zwycięzców

przez -
0 2764
Komputer

W minioną sobotę, tj. 30 maja 2015 roku odbył się finał konkursu Potyczki Młodych Adminów 2015, który został zorganizowany przez On-Line Education we współpracy z firmą SUSE i kilkoma szkołami. Dwuosobowe zespoły przez trzy godziny rozwiązywały trudne, praktyczne zadania w przygotowanych do tego celu dwóch pracowniach komputerowych Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu. Trzydziestu uczestników zawzięcie walczyło do ostatniej minuty, a część osób po raz pierwszy spotkało się z nietypowymi wymaganiami.

Zwyciężyły łącznie trzy zespoły: I m. Daniel Sawka i Maciej Janiszewski, II m. Mateusz Gozdek, Piotr Czytański – oba zespoły z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie, a III m. Piotr Bujakowski z V LO w Krakowie i Antonio Rodriguez z Zespołu Szkół nr 1 w Kołobrzegu.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali dyplomy SUSE CLA PL oraz upominki od firm SUSE i Mawilux S.A. Zwycięzcy otrzymali ponadto 6 staży w korporacji SUSE, 5 wejściówek na konferencję NGSec od Compendium CE, nagrody rzeczowe od Zachodniopomorskiego Oddziału PTI. Dodatkowo SUSE (Novell Polska) ufundował wszystkim finalistom vouchery na międzynarodowy egzamin SUSE CLA. Egzamin, w języku angielskim, został przeprowadzony w piątek, 29.05.2015.. Ponad połowa zdających (świetny wynik!) uzyskała międzynarodowe certyfikaty zawodowe!

Brak komentarzy

Odpowiedz