Potyczki Młodych Adminów 2016 – II etap rozpoczęty

Potyczki Młodych Adminów 2016 – II etap rozpoczęty

przez -
0 1311
SUSE - nowe logo

Dwa dni temu rozpoczął się II etap ogólnopolskich, międzyszkolnych, Potyczek Młodych Adminów 2016. Organizatorami są On-Line Education, we współpracy z firmą SUSE, Zespołem Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie i Zespołem Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu. Na trzecią edycję Potyczek zarejestrowało się 90 zespołów z 41 szkół. Na tym etapie konkursu młodzież sprawdza nie tylko praktyczne umiejętności administracji systemami linuksowymi, ale i umiejętność współpracy w ramach dwuosobowych zespołów. W dniach 16-21 maja zespoły rywalizują w przestrzeni wirtualnej – rozwiązując zadania na przygotowanych “w chmurze” maszynach wirtualnych ze środowiskiem SUSE Linux 11 SP3.

Wszyscy uczestnicy Potyczek (oraz szkoły, które reprezentują) otrzymają dyplomy uczestnictwa. 15 najlepszych zespołów zakwalifikuje się do Finału, który odbędzie się w dniu 4 czerwca 2016 roku, w siedzibie jednego z organizatorów -Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie. Firma Cisco szykuje na finał specjalne zadanie z zakresu technologii sieciowych jako dodatkową konkurencję.

Finaliści i zwycięzcy otrzymają certyfikaty CLA PL od SUSE oraz On-line Education, vouchery na egzaminy na SUSE CNA od SUSE, wejściówki na konferencję NgSec od Compendium CE oraz nagrody rzeczowe. Urząd Dzielnicy Mokotów m.st.Warszawy ufundował równocześnie wszystkim finalistom i ich opiekunom noclegi w Warszawie oraz wycieczkę po mieście z przewodnikiem.

Brak komentarzy

Odpowiedz