Potyczki Młodych Adminów 2016 już po raz trzeci

Potyczki Młodych Adminów 2016 już po raz trzeci

przez -
0 1859
SUSE - nowe logo

On-Line Education, we współpracy z firmą SUSE, Zespołem Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie i Zespołem Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu ogłosili trzecią edycję konkursu Potyczki Młodych Adminów 2016. Partnerami merytorycznymi są: Cisco Systems, Compendium CE, Linux Professional Institute. Wydarzenie jest przeznaczone dla młodych administratorów systemów komputerowych i ma sprawdzić posiadaną przez nich wiedzę i umiejętności w praktyce.

Innowacyjność konkursu Potyczki Młodych Adminów polega na jego czysto praktycznej formule z wykorzystaniem prawdziwych systemów serwerowych. Do zadań zostanie wykorzystana technologia egzaminów on-line, przygotowanych w chmurze na maszynach wirtualnych. Do konkursu zaproszeni są uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych i policealnych. Uczestników do konkursu zgłasza szkoła, którą może reprezentować do pięciu dwuosobowych zespołów.

Wśród nagród dla zwycięskich zespołów są staże w amerykańskiej korporacji IT, a także wejściówki na międzynarodową konferencję NGSec 2016.

Terminy na rok szkolny 2016:

  • Zgłoszenia szkół od dnia 1 kwietnia do 10 maja 2016 – od 1 kwietnia będzie dostępny formularz online na zgłoszenia
  • Etap wewnątrzszkolny do 30 kwietnia 2016
  • Etap ogólnopolski (on-line) 16-20 maja 2016, wyniki 23 maja
  • Finał konkursu odbędzie się w Warszawie w dniach 4 – 5 czerwca 2016 roku

Warto zapoznać się z warunkami technicznymi, regulaminen konkursu oraz obowiązującym zakresem materiału.

Portal OSWorld.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Brak komentarzy

Odpowiedz