Poważna luka w FreeBSD

Poważna luka w FreeBSD

przez -
7 1123
FreeBSD

W systemach FreeBSD z serii 7.x oraz późniejszych odnaleziono poważny błąd w zarządzaniu pamięcią w podsystemie sieci. Błąd ten umożliwia na zapis do plików przez użytkowników, którzy nie posiadają do nich praw dostępu. W konsekwencji możliwe jest przejęcie praw administratora systemu. Łatka została wydana od razu po odnalezieniu problemu i znajduje się w pliku mbuf.patch. Zaleca się aktualizację systemów do wersji 7-STABLE lub 8-STABLE. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie security.freebsd.org.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 340

przez -
0 563

7 Komentarze

  1. @Greg

    Luki zawsze będą wykrywane, a BSDki będą zawsze bezpieczne.

    Spójrz jeszcze na czas wydania poprawki przez społeczność BSD po jej odkryciu, a kiedy zostanie wydana poprawka, którą odkrył człowiek z Google w systemie MS Windows? Miesiąc, dwa, pół roku?

  2. Luka może i poważna ale trudna do wykorzystania. Zresztą łatka się pojawiła bardzo szybko. Bardziej spektakularny błąd był w Ubuntu.

  3. Próbowałem różnych systemów z rodziny BSD na desktopie i najlepiej wypadł PC-BSD. Jednak jak dla mnie są wolniejsze BSD od Linuksów na Desktopie.Więc w tej chwili BSD powinno stawiać sie tylko na serwerach i tam niech narazie pozostanie. Wiadomo pewnie niektórzy mają i na desktopach i to sobie cenią. Ale jak dla mnie za dużo trudu trzeba wkładać i poswięcac by BSD spisywał się lepiej niż linux na desktopie.Wiadomo mniejsza popularnosc mniejsze zainteresowanie tymi systemami, ale obecnie tylko wirtualnie mam te systemy dla zabawy i szerszego poznania. Główny system to u mnie linux i pewnie szybko się to nie zmieni:)

  4. Osoby piszące, że systemy pokroju Linux, czy BSD są pisane przez dzieciaków świadczy o kompletnym braku wiedzy piszącego.

    A ja ci powiem lepszy przykład. Ostatnimi czasy w sieci pojawił się ZeuS. Co najlepsze, napisanie na nim dowolnego szkodnika, potrafiłby dzieciak z przedszkola w wieku 3-4 lat.

Odpowiedz