W dniach 21- 23 października odbyły się targi Poznań Game Arena 2016. Była to już 11 edycja największego wydarzenia z branży gier i rozrywki, która przyciągnęła 71 328 osób. Na potrzeby zwiedzających oraz, przede wszystkim wystawców zostały oddane pawilony budynku Międzynarodowych Targów Poznańskich.

pga-mapa-2016

Ale może zerknijmy na liczby:

  • 71 328 osób zapoznało się z ekspozycją bloku targów
  • 800 akredytacji przyznanych dziennikarzom i twórcom internetowym
  • 850 stanowisk do gry, do pełnej dyspozycji zwiedzających
  • 150 wystawców, którzy przygotowali niezliczone atrakcje na swoich stoiskach
  • 8 pawilonów
  • 3 dni – trwały Targi PGA
  • 3 sceny, na których prowadzone były debaty, konkursy i turnieje.

Dzień I – 21 października

Pierwszy dzień PGA został tradycyjnie zorganizowany dla przedstawicieli prasy i firm. Pierwszego dnia cena biletów nie była mała, ale nie przeszkodziło to do odwiedzenia targów dużej ilości osób.

Hyperbook

Wielbiciele najnowszych technologii chcąc zobaczyć jak wygląda przyszłość gamingowa masowo odwiedzali stoisko Hyperbook. Tylko tam można było zobaczyć pierwszy turniej wirtualnej rzeczywistości w trybie multiplayer. Wszystko to dzięki najnowszej, przedpremierowej wersji gry HYPER ARENA stworzonej przez studio hyperVR.

Oprócz tego firma Hyperbook zaprezentowała najmocniejsze modele swoich komputerów, a uczestnicy mieli okazje je wypróbować.

pga_hyperbook

Techland i Mad Catz ze stoiskiem Shadow Warrior 2

Stoisko zostało zrobione w przyjemnych azjatyckich klimatach. Było to zamierzone działanie mające oddać atmosferę panującą w Kraju Kwitnącej Wiśni, co oczywiście związane jest z premierą Shadow Warrior 2.

pga_shadow

Jak można było się spodziewać uczestnicy mogli zagrać w tą grę w czasie PGA. Co ciekawe, przygotowane atrakcje przez wystawców nie ograniczyły się tylko do kolejnych przygód głównego bohatera gry Lo Wanga. Targi były okazją do zapoznania się z nową serią myszek gamingowych R.A.T, a także nowymi modelami słuchawek Tritton.

Gratką również były konkursy, w których nagrodami były m.in produkty Mad Catz i Techland.

Asus

Firma Asus jak co roku, dostarczyła gamingowych emocji i zabawy z najwydajniejszym sprzętem dostępnym na rynku. Specjalnie dla wielbicieli gamingowych przyżyć, Asus przygotował wyjątkową strefę dla graczy w czerwono-czarnych barwach Republic of Gamers.
Stoisko Asusa należało do tych bardziej okazałych.

PGA_Asus

Firma ta organizowała również liczne ciekawe konkursy, np. konkurs podnoszenia nóg (cóż za oryginalność).

Tracer GameZone

Podczas PGA Arena firma Tracer zaprezentowała swoją nową linie produktów. Zaprojektowana ona została z myślą o wymagających graczach, którzy oczekują konkretnych funkcji i odpowiednich parametrów każdego elementu wyposażeniu komputera.

W specjalnej utworzonej strefie można było znaleźć: myszy, klawiatury, słuchawki, gamepady, kierownice i podkładki.

PGA_tracer

Dzień II – 22 października

Drugiego dnia targów było naprawdę olbrzymie oblężenie ludzi, dzieci, młodzieży i starszych osób. Wszyscy byli wielbicielami gier i była to dla nich gratka. Wcale nas to nie dziwi, w końcu też uwielbiamy grać :)

Tego dnia odwiedziliśmy trochę stoisk gier, m.in. stoisko Indie było naszym ulubionym.

Tekken Tej Tournament 2016

To jeden z największych turniejów Tekkena w Polsce, organizowany corocznie podczas Poznań Game Arena. Bardzo duże doświadczenie i długa tradycja w organizowaniu turniejów na PGA gwarantowało świetną zabawę ale i pojedynki na najwyższym poziomie. Atmosfera, która panowała podczas turnieju była gorrrąca jak i nagrody, które były bardzo ale to bardzo zachęcające:

  1. Miejsce: 2000zł, Monitor LG LCD, Trofeum, Gadżety
  2. Miejsce: 1000zł, Headset MadCatz Kunai, Trofeum, Gadżety
  3. Miejsce: 500zł, Headset Madcatz Kunai, Trofeum, Gadżety

Jak widać było o co walczyć i to dosłownie :)

Tanks of freedom

W trakcie PGA w strefie Indie miałam okazje poznać przedstawicieli studia P1X, twórców gry Tanks of Freedom. Jest to gra wykonana w stylu retro, co mi bardzo podobało ponieważ jestem fanką gier retro.

PGA_P1X

Opis gry jest też ciekawy, kiedy świat jest skorumpowany i ludzie mają dość walk politycznych oraz korupcji. Następuje najpierw złość, a później chęć zmienienia świata na lepsze. W trakcie gry tworzymy swój rząd i sprawiamy aby mógł urosnąć w siłę lub wybieramy opcję drugą, a mianowicie sojusznika opozycji wspieranej przez interwencje jednego z krajów sąsiedzkich.

Badass Hero

Badass Hero to platformowy shooter z elementami roguelike. Gracz wciela się w Badassa – komiksowego bohatera, którego przeznaczeniem jest ratować świat przed rozmaitymi zagrożeniami. Miałam okazje w to pograć i muszę stwierdzić, że jestem pod wrażeniem. Głównymi cechami gry są: intensywny, dynamiczny gameplay ze strzelaniem i unikaniem pocisków, losowa generacja poziomów i przedmiotów zdobywanych przez gracza, oraz stały rozwój postaci.

pga_badass

Alienware

Stoiska firm Komputronik i Alienware było bogate w dużą liczbę komputerów oraz turniejów. Do dyspozycji graczy zostały oddane specjalne stanowiska, na których było można sprawdzić niezwykłą wydajność notebooków Alienware w najnowszych grach komputerowych, takich jak Dying Light: The Following czy Shadow Tactics: Blades of the Shogun

pga_alienware

Dla graczy przygotowano także specjalny panel z twórcami gry Shadow Warrior 2 – studiem Flying Wild Hog oraz wydawcą – firmą Techland.

pga_shadow2

Cosplay

W drugiem dniu można było podziwiać oryginalnie przebranych uczestników :)

pga_cosplay2

CDP.pl

W pawilonie 7A przygotowaną 200 metrową strefę w której rozmieszczono ogromny zbiór gier i gadżetów. Ponad 300 tytułów gier PC (już od 5 zł) i konsolowych (od 20 zł), planszówki jak i gadżety z wiedźmina. Co więcej, w tym roku pierwszy raz na Wielkim Giermaszu pojawiła się też strefa z grami i konsolami Nintendo.

pga_cdp

Fani gier rolniczych mogli zasiąść za wirtualną kierownicę traktora w Farming Simulator 17, co ciekawe, nawet dostępny był do wypróbowania prawdziwy model traktora, sama aż nie mogłam się oprzeć pokusie i wsiadłam na niego. Wrażenia były nieziemskie!

pga_farming

Dzień III – 23 października

Cosplay

Widząc jak wielkim uwielbieniem uczestnicy darzą bohaterów gier i filmów, konkurs Cosplay na stałe został wpisany w harmonogram wydarzeń PGA. To w nim twórcy strojów rodem z gier i świata fantastyki stają przed publicznością, rywalizując o miano najlepiej odwzorowanej postaci.

pga_cosplay

W tym roku napłynęło ponad 100 zgłoszeń, z czego organizatorzy wybrali 30 fantastycznych postaci. W ostatni dzień targów dumnie zaprezentowały się społeczności PGA. Zwycięzcą tegorocznej edycji została: Anna Nowicka jako Mettaton z gry Undertale.

Selma and the Wisp

Miałam okazję pograć również, w bardzo oryginalną grę, a mianowicie w Selma and the Wisp. Jest to gra platformowa o trochę przerażającym klimacie. Wypełniona zagadkami logicznymi i niespodziewanymi przeszkodami, zachęca do rozgrywania coraz to bardziej innowacyjnych rozgrywek, piękną stylistyką low-poly i spektakularnymi animacjami. Selma and the Wisp, stworzona przez grupę, pełnych pasji, polskich deweloperów z Gdańska z Taucan Studio, mających w zespole wizjonerskiego artystę na czele, śmiało może być porównywana do tak świetnych produkcji jak Limbo czy Badland.

Strefa retro

Moja ulubiona strefa rozrywki, mam wielki sentyment do gier retro od razu przypomina mi się dzieciństwo. Walka o komputer z braćmi :) W strefie można było pograć w gry na Atari i Amidze. Ja troszkę spędziłam czasu na stanowisku z atarową grą „Bomb Jake” oraz amigową „Prince of Persia”.

pga_retro1

Ogólnie takich stanowisk było więcej, co jest oczywiste ponieważ stanowiska retro cieszą się coraz to większą popularnością, i tutaj też tak było.

pga_retro2

Civilization VI

Uczestnicy mieli możliwość również pograć w nową część Cywilizacji. Stanowisko z tą grą było bardzo popularne. Już niedługo planowane jest wydanie gry na platformę Linux, co jest bardzo dobrą wiadomością dla użytkowników Linuksa.

pga_civilization

Targi się zakończyły. Jedyne co nam pozostało to czekać na następną edycję i robimy to z niecierpliwością.

Brak komentarzy

Odpowiedz