Poznań zaprasza na P.I.W.O.

Poznań zaprasza na P.I.W.O.

przez -
0 959
Konferencje

Już wkrótce, 19-20 maja odbędzie się 3. edycja Poznańskiej Imprezy Wolnego Oprogramowania. Zapraszamy na nią szczególnie programistów, administratorów, profesjonalistów z branży IT, studentów kierunków informatycznych i sympatyków Wolnego Oprogramowania. Tematyka tegorocznego P.I.W.O. poruszy między innymi zaawansowane zagadnienia związane z platformą mono, technologią Web Services, a także pisaniem skryptów dla środowiska OpenOffice.org.

W tej edycji konferencji jak zwykle nie zabraknie tematów związanych z bezpieczeństwem. Omówiony zostanie system obowiązkowej kontroli dostępu RSBAC – wykład ten poprowadzi jeden z oficjalnych programistów projektu. Bezpieczeństwo systemów zostanie również poruszone podczas wykładu o testowaniu systemów IDS/IPS, który poprowadzi członek Zespołu Bezpieczeństwa Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Na zakończenie imprezy planowane jest „GPG Key Signing Party”.

Niewątpliwym powodzeniem cieszyć się będą wykłady dwóch znakomitych gości: Krzysztofa Krzyżaniaka, który opowie o serwisie Allegro i wykorzystaniu w nim platformy LAMP oraz Christian’a Wiese z Niemiec, programisty projektu T2 – środowiska do budowania dystrybucji. Więcej informacji na stronie P.I.W.O. – piwo.informatyka.org. Na wszystkie wydarzenia imprezy wstęp wolny!

Brak komentarzy

Odpowiedz