Prace nad portem The Incredible Adventures Of Van Helsing zatrzymane

Prace nad portem The Incredible Adventures Of Van Helsing zatrzymane

przez -
7 978
The Incredible Adventures of Van Helsing

Niecałe pół roku temu The Incredible Adventures Of Van Helsing na Linuksa weszło w fazę zamkniętej bety. Dla osób oczekujących na ten tytuł twórcy podali bardzo złe wieści. W specjalnym poście na forum Steam jeden z przedstawicieli Neocore Games o pseudonimie Valkyrie napisał: „Na chwilę obecną rozwój portu gry na Linuksa zszedł na dalszy plan. Jak sami widzieliście mamy działającą wersję gry, lecz z powodu ograniczonych zasobów oraz wielu innych rzeczy nie jest to dla nas sprawa o najwyższym priorytecie. Z pewnością skończymy to, co zaczęliśmy, ale na chwilę obecną nie mam żadnych dalszych wiadomości”.

7 Komentarze

    • Też to mam, ale z humbla więc nie rozpaczam, bo w paczce były też inne ciekawe gry, konkretnie Dust i Monaco. W tej chwili czekam jeszcze na Bioshocka, stoi na UE3 jak wyczytałem, więc nie powinno być tragedii.

    • Bioshock Infinite to najprawdopodobniej robota VP (tych od Wieśka2) czyli raczej port eON. Tak przynajmniej sugerowano na gaming on linux bo deweloper który robił port dla Maca zaprzeczył, że zajmuje się portem dla Linuksa, a zasugerowali prace nad nim właśnie na irc deweloperzy z VP. Same binaria gry też świadczą, że coś jest nie tak. Zarówno wspólne zawartość z wersją dla Windows oraz duże rozmiary pliku wykonywalnego świadczą, że to pewnie wrapper eON. Więc port może okazać się kiepski…

    • Wiesiek 2 nie był robiony z myślą o Linuksie (ani ten engine) to rozumiem wrapper, ale gra stworzona na UE3, który natywnie jest na Linuksie? Byłoby to trochę głupie. Cóż, zobaczymy, dobrze działający wrapper można wybaczyć.

    • UE3 nie jest natywnie na Linuksa. Wszystkie porty dla Linuksa z jego wykorzystaniem jak np. Dungeon Defenders, Painkiller Hell and Damnation czy też Deadfall Adventures oraz Sanctum 2 były przenoszone na Linuksa ręcznie. Czyli mozolną praca autorów portów (tak samo jak inne gry na silnikach nie obsługujących domyślnie Linuksa). Dopiero nowa wersja, czyli UE4 wspiera Linuksa.

  1. Biorę udział w testach i niestety gra od chwili udostępnienie w close beta nie miała żadnej aktualizacji – a było to kilka miesięcy temu. I w zasadzie była/jest naszpikowana błędami i nie każdym komputerze się w ogóle uruchamia. Wiele osób tak jak i ja, nawet nie mogliśmy jej uruchomić i to na 2 różnych komputerach i kilku systemach (ubuntu, mint, debian, arch, mageia)

Odpowiedz